Калвин Пикард поддържа победата на Едмънтън Ойлърс в Калгари
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-07 | 07:07:18

Калвин Пикард направи 34 спасявания, когато Едмънтън Ойлърс постигна победа с 4-2 като гост над Калгари Флеймс в събота вечер.

Ойлърс спечели три от четирите срещи срещу Пламъците този сезон. С шест оставащи мача Ойлърс изостават с три точки от Ванкувър за първото място в Тихоокеанската дивизия.

След като убиха три силови игри на Пламъците, Ойлърс отбелязаха единствения гол за първия период с предимство на човека собствен в рамката. Leon Draisaitl изтръгна пас от Ryan Nugent-Hopkins, за да отбеляза 40-ия си резултат за сезона. Това е петият сезон с 40 гола в кариерата на Draisaitl.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Конър Браун последва играта и вкара в своя четвърти за сезона три минути след третата. Пламъците се върнаха 44 секунди по-късно с взривна игра на Егор Шарангович. Зак Хайман напусна за кратко играта, след като беше ударен от вътрешната страна на десния крак от шамар на Еван Бушар. След като се върна, Хаймън влезе в двубой с Конър Макдейвид, но провали опита си за удар.

Също така по време на втория период Кори Пери изглежда крещи на Ивендър Кейн за няколко секунди, докато те бяха на резервната скамейка.

Назем Кадри отбеляза в пауърплей гол, за да направи 2-2 7:13 в третия. Ойлърс се върнаха три минути по-късно с Евън Бушар, който взриви точка в мощна игра за 17-ия си удар. Райън Нуджънт-Хопкинс го запечата с празна мрежа.

Макдейвид направи две асистенции, за да стигне до 99 за сезона.

Ойлърс, 47-24-5, ще бъде домакин на Вегас Golden Knights в сряда (630 CHED, двубой от 17:00 ч., мач от 18:30 ч.).

Източник: globalnews.ca