Кам Томас, Микал Бриджис прокараха Нетс покрай недостатъчните 76ers
New York Post | 2024-02-04 | 03:55:07

ФИЛАДЕЛФИЯ — Ще влезе в графика като победа, резултат 136-121, който прекъсна поредицата от девет загуби на Нетс — четири в следсезона миналата година, пет други в редовния сезон - срещу 76ers и им донесе три победи в четири мача, които може би, просто може би, биха могли да предизвикат нещо.

Контекстът обаче е важен. Филаделфия нямаше титуляри Джоел Ембийд, Де’Антъни Мелтън, Тобиас Харис и Николас Батум, а съставът им изостана с 25 само четири минути след втората четвърт. Но в този момент от сезона на Нетс, на фона на брутален период от осем мача — с шест мача срещу отбори, които държат място в топ шест или най-малкото такъв, който би довел до място в турнира за игра — което завършва с почивката на All-Star, те ще спечелят и това е, което Кам Томас (40 точки) и Микал Бриджис (23 точки) помогнаха да постигнат за тях в Wells Fargo Center.

С отпадането на Ембийд съботата отбеляза шанса на Нетс да откраднат победа тази година срещу 76ers.

Той загуби 32 точки в първия им мач от кампанията 2023-24, а действащият MVP се утвърди като кандидат да спечели тази награда отново.

Вместо това престъплението на Филаделфия се въртеше около гарда Тайрис Макси — по средата на най-добрия сезон в кариерата, отбелязвайки средно 26,3 точки и печелейки първото си участие в All Star. Старши треньорът Жак Вон също очакваше този подход.

76ers можеха да добавят темпото без Embiid. Maxey може да играе с повече „свобода“, каза той в петък, и това добави слой към предизвикателството на Нетс.

„Това са просто повече възможности, които той ще има с баскетболната топка в ръцете си и това е смъртоносна комбинация, защото трябва да реагирате на него“, каза Вон в петък. „И ако той прави 3s, това издига отговорността на друго ниво.“

Макси (23 точки) завърши с 16 през първото полувреме, но Нетс контрираха с балансирана атака. Бен Симънс, при завръщането си след отсъствие от един мач поради контузия на лявото коляно, направи пет асистенции и грабна девет борби.

Ник Клакстън също взе 10 борби през първите 15 минути.

След като Симънс се регистрира за първи път, Нетс използваха серия от 10-0, за да вземат ранна преднина, и след като Уокър изцеди тройка и Симънс му даде пас в прехода, Бруклин дръпна напред с 13.

Все още имаше моменти, в които 76ers заплашваха да направят серия, като Макси и заместниците в стартовия състав намалиха изоставането до 16 до полувремето.

Но Томас почти сам замрази мача през третата четвърт, редувайки 2, 3 и наказателни удари по пътя към фрейм от 21 точки, за да осигури своя пети пореден мач с поне 25 точки.

Този път Нетс защитиха преднина от 20 точки и във финалния фрейм.

Те направиха границата си на грешка изключително ниска преди почивката на All-Star и крайния срок за търговия.

Списъкът им може да изглежда различно по това време и следващата седмица, след като финалната линия на 8 февруари пристигне и всичко – изборите на проекта, движещите се играчи, фигурите, които остават и наследяват различни роли – си дойде на мястото.

Има няколко константи относно дългосрочния план на Нетс.

Част от това произтича от това, че краткосрочният им не е последователно ефективен, изчезва със загуба точно когато печалбите започват да се редят. Събота можеше да е последният пример с твърде познат резултат срещу твърде познат противник.

Мрежите избегнаха капан. И това засега може да бележи напредък.