Кам Томас прави повечето от своите минути в края на мача за Нетс
New York Post | 2024-01-27 | 06:33:34

Справедливо е да се каже, че Кам Томас трябваше да играе голям мач в четвъртък вечер срещу Тимбъруулвс.

При шутъра преди мача Томас описа начина, по който старши треньорът Жак Вон разпределя минутите за четвъртата четвърт като „случаен“, а не въз основа на представянето през първите три четвърти, може би добавяйки леко напрежение между гарда и треньора, който защити, че той винаги е било ясно, че е „базиран на производителността“.

„Мисля, че бях доста ясен дали това беше началото на годината. Казах, че тази група повече от вероятно ще участва в много близки мачове“, каза Вон преди мача.

„И това донякъде се получи. Може би го казах в предсезона. И тогава също казах на групата, индивидуално и като цяло, че някои момчета ще започнат и няма да завършат, някои момчета ще завършат и няма да започнат. Просто така е изградена тази група. Мисля, че можете също да се върнете към предсезона и да кажете, че винаги съм казвал, че това ще бъде базирано на представянето.

„И това е толкова просто. Единственият човек, който завърши играта, която започна, беше Микал [Бриджис]. Така че мисля, че това е доста справедливо. Моята честност към групата. Дориан [Фини-Смит], [Кам Джонсън], [Томас], Ройс [О’Нийл], Спенсър [Динуиди], Денис [Смит младши], всички са били част от това. Така че бях доста честен и открит. Така работя с групата, индивидуално и като цяло.“

Отговорът на Томас, преди сърцераздирателната загуба от Минесота с резултат 96-94 след груба грешка на Бриджис, вероятно беше от разочарование, тъй като Нетс бяха загубили 11 от предишните си 13 мача.

Четири от последните пет игри бяха раздадени през четвъртата четвърт.

Въпреки това всяко напрежение се отми в 28-те минути на Томас в четвъртък, включително добра част от втората четвърт, когато беше единствената мрежа, отбелязала, отбелязвайки девет от своите 25 точки, преди да бъде изваден с оставащи 5:32 и равен мач, 40-40.

Ник Клакстън в крайна сметка успя да изстреля 3:24.

Смяната по това време беше съмнителна, въпреки двете подигравания, които Томас вече имаше.

Но третогодишният гард отново понесе тежък товар през четвъртата четвърт, правейки фаулове и изпълнявайки шест наказателни удара, за да помогне на Нетс почти да затворят мача срещу най-добрия дефанзивен отбор в НБА.

„Мисля, че знам, че го бях чел доста време“, каза Вон. „И така много пъти ще бъде, че не обичам да бягам момчета 13 минути без прекъсване. Дори тази вечер. Не направих това с Микал. … Просто е трудно да се направи в тази лига, ако искате усилие и от двата края на пода. „Но Кем беше страхотен за нас. Десет наказателни удара за него, за да стигне до линията, да се спусне срещу [Руди] Гобер на ръба. Способността му да стреля ни помага. Така че някои наистина добри знаци, човече, от тази група.“

Томас намери различно място в ротацията от това, което имаше преди Кевин Дюрант и Кайри Ървинг да стегнат куфарите си миналия сезон, и показа силно представяне в последните четири мача въпреки непрекъснатите борби на Нетс.

В тези мачове той отбелязва средно по 23 точки само за 27,4 минути на мач и стреля с невероятните 55,7 процента от игра.

С новата роля изглежда идва и увереността да правиш повече снимки.

Той е удвоил средния си удар от миналия сезон, превръщайки осем опита на мач през 2022-23 г. в 17 тази година.

Той също е вкарал повече тройки тази година, средно 5,4 на мач срещу 2,3 опита през миналия сезон.

Процентът му от 3 пункта обаче е спаднал до 34,4 процента в сравнение с 38,3 процента миналата година.

Мрежите ще се нуждаят от Томас, за да запази представянето си и да подобри външния си удар, тъй като продължават да не успяват да постигнат победи, след като загубиха петия си мач в последните шест, които стигнаха до последната четвърт.

„Той може да вкара с воля“, каза Бриджис. „Той просто продължава и ние имахме нужда от това.“