Камерън остава жив в преследването на плейофите на Tournament of Hearts с победа над Смит
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-02-22 | 21:42:34

Кейт Камерън от Манитоба отбеляза гол в 10-ия край за решаваща победа с 5-4 над Хедър Смит от Нова Скотия в първия жребий в четвъртък на канадския шампионат по кърлинг за жени .

Камерън подобри резултата си до 4-3 с победата и ще се изправи срещу Кланси Гранди от Британска Колумбия (5-2) в жребия в четвъртък вечерта за третото и последно място в плейофите на група B.

Игри на тайбрек бяха елиминирани на тазгодишния Scotties Tournament of Hearts. Рекордите директни срещи се използват като първи показател за решаване на равенствата.

Рейчъл Хоман от Онтарио и Дженифър Джоунс от Манитоба вече бяха заключили местата за други места в плейофите на Pool B в четвъртък.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Homan (7-0) спечели първото място в групата с победа с 9-3 над Мелиса Адамс от Ню Брънзуик (2-5). Джоунс, която казва, че ще се оттегли от отборния кърлинг след този сезон, се подобри до 6-1 с победа със 7-3 над Даниел Инглис от Онтарио (3-5).

В другия резултат на Draw 16, Кери Галуша от Северозападни територии (2-5) записа победа с 13-2 над Бейли Скофин от Юкон (0-7).

Бул А трябваше да приключи в четвъртък следобед. Селена Стърмей от Алберта и четирикратната защитаваща титлата си Кери Ейнарсон бяха изравнени на върха в групата с рекорд 6-1, като Стърмей държеше директния тайбрек.

Пет отбора участваха в микса за финалния сбор Място за плейоф.

Първите три отбора във всяка група се класират за кръга на плейофа в петък, от който ще бъдат определени четирите отбора на плейофа в събота.

Победителят от неделния финал представлява Канада на световното първенство от 16 до 24 март в Сидни, Н.С., и печели завръщане на турнира на сърцата в Шотландия през 2025 г. в Тъндър Бей, Онтарио, като защитаващ шампион.

Източник: globalnews.ca