Камерун стигна до 1/8 на АФКОН след късен победител от защитника Кристофър Уо на фона на още драма в добавеното време... след като вратарят на Ман Юнайтед Андре Онана беше отстранен
Daily Mail | 2024-01-24 | 03:12:35

Докато Karl Toko Ekambi им даде преднина малко преди часовата маркировка, отборът на Rigobert Song скоро падна с 2-1 и го очакваше елиминация.

Защитникът на Камерун Кристофър Ууд (отпред) беше героят, който ги изпрати в 1/8-финалите

Имаше натрупване след Wooh спечели това, което се оказа драматичен късен победител

Вашият браузър не поддържа iframes.

Головете на Абли Джалоу и Ебрима Коли, негови само пет минути преди края, накараха въображаемата страна на Сонг да се изпоти.

Автогол на Джеймс Гомес в 87-ата минута им хвърли спасителен пояс, преди защитникът Кристофър Уо да отбележи драматичен победен резултат в добавеното време.

Драмата обаче не свърши дотук и Гамбия помисли, че е спечелила известна точка, когато топката беше вкарана в 95-ата минута от Коли, за недоумение на играчите на Камерун и треньори.

По-нататъшна проверка от VAR установи, че Colley всъщност го е вкарал в мрежата и това беше правилно изключено.

Всичко това означаваше, че Камерун завърши пред Гвинея по отбелязани голове, докато Гамбия беше елиминиран след трета поредна загуба.

Сега Камерун ще се изправи срещу Нигерия на осминафиналите в Абиджан в събота.

Това означава, че Онана ще присъства на турнира за още малко, като Юнайтед № 2 най-накрая ще дебютира, когато хората на Ерик тен Хаг играят с Нюпорт в четвъртия кръг на ФА Къп в неделя.

Имаше повдигнати вежди, когато Камерун избра да напусне Ман Юнайтед номер 1 Андре Онана

Беше добро начало на Камерун, когато Карл Токо Екамби ги изстреля в преднина през второто полувреме

Камерун влезе в мача с нужда от победа и беше подкрепен като тежък фаворит

В другия мач от група C Абдулай Сек и Илиман Ндиайе вкараха голове през второто полувреме, докато защитаващият титлата си Сенегал победи Гвинея с 2-0 в Ямусукро, за да направи три победи от три.

За разлика от това, което сме виждали досега в Кот д'Ивоар, това беше игра с малко ясни положения, като никоя от страните не беше прекалено отдадена на атака. Не беше изненада, когато откриването на Сек дойде от стандартна позиция, преди Ндиайе да осигури прецизен завършек.

Сенегал е начело с девет точки, следван от Камерун на четири, като изпревариха Гвинея по отбелязани голове. Гвинея също ще продължи напред като един от най-добрите отбори на трето място.

Сенегал, който беше финалист в последните две издания и спечели през 2021 г., имаше треньор Алиу Сисе отново в дупката, след като прекара нощта в болница с инфекция след победата им над Камерун в предишния им мач.

Абли Джалоу (в средата) вкара за Гамбия, за да ги изравни , когато приливите започнаха да се обръщат

Ебрима Коли (вдясно) след това вкара втори гол, за да изведе Гамбия с 2-1 само пет минути до края

Автогол, последван от късната намеса на Wooh, означаваше, че Камерун влезе в осминафиналите.

Головете на Сенегал дойдоха от техните единствени две удари към вратата, докато Гвинея имаше само един, късен опит, който наложи добро спасяване на вратаря Едуар Менди.

Сисе ще бъде доволен, че отборът му показа още една здрава защита, след като допусна веднъж в етапите на билярда, отбелязвайки сами осем гола.

Садио Мане имаше почивен ден, но имаше отличен шанс да излезе от безизходицата точно преди часа като той се втурна чисто към вратата, заобиколи вратаря на Гвинея Ибрахим Коне, но изкриви удара си на празна врата ужасно широко.

Това беше гол на 31-годишния футболист би очаквал да отбележи гол и на лицето му се изписа неверие, че не може да намери вратата.