Канадският световен шампион в скок с щанга Шон Барбър почина на 29
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-01-19 | 03:30:34

Канадският световен шампион по скок с щанга Шон Барбър почина на 29-годишна възраст, съобщи агентът му Пол Дойл пред CNN в четвъртък.

Барбър постави канадския световен рекорд за скок с щанга за мъже през януари 2016 г. Той спечели златен медал на Панамериканските игри през 2015 г. в Торонто и също така спечели Световното първенство на IAAF в Пекин, Китай, по-късно същата година.

Барбър почина в дома си в Кингуд, Тексас, в сряда от медицински усложнения, според изявление на отдела по лека атлетика на университета в Акрон.

Като студент Барбър беше член на отбора по лека атлетика на университета в Акрон, където беше трикратен победител в шампионата на NCAA.

„Барбър се е разболял и е имал лошо здраве от известно време“, се казва в изявлението на атлетичния отдел.

В изявлението университетът си спомни Барбър като „харесван съотборник и състезател“.

„Повече от просто невероятен спортист, Шон беше толкова добродушен човек, който винаги поставяше другите пред себе си“, каза Дойл пред Асошиейтед прес, което потвърди пред CNN. „Трагично е да загубиш толкова добър човек на толкова млада възраст.“

Барбър направи олимпийския си дебют на Игрите в Рио де Жанейро през 2016 г. и спечели място на финала, който по-късно беше спечелен от Тиаго Браз от Бразилия.

Най-добрият му скок беше 6 метра, което все още е канадският рекорд, според Olympics.com.

Барбър е оцелял от брат си Дейвид, майка си Ан и баща си Джордж, според изявлението науниверситета на Акрон.

Източник: cnn.com