Kansas City Chiefs победиха San Francisco 49ers в продължения, за да спечелят втора поредна Super Bowl
Снимка: people.com
Celebrity News | 2024-02-12 | 06:59:04

Отне извънредно време, за да го направи, но Канзас Сити Чийфс спечелиха Супербоул 2024!

Chiefs победиха San Francisco 49ers с резултат 25- 22 на Allegiant Stadium в Лас Вегас, за да грабнат трофея Винс Ломбарди и да спечелят третия си Супербоул за пет сезона.

Patrick Mahomes се свърза с широк приемник Mecole Hardman за широко отворен тъчдаун, за да спечелите играта.

В продълженията с първото притежание, 49-те не можаха не стигна до крайната зона и трябваше да се задоволи с къс гол от полето. Но това не беше достатъчно с това, че Chiefs получиха тъчдаун при владението си.

В Супербоул, където защитите на двата отбора доминираха по-голямата част от мача, първите падения бяха трудни за достигане, а точките още по-трудни в началото.

Тейлър Суифт и Ед Келси излизат с Пол Маккартни в Kelce Family Suite на 2024 Super Bowl

Канзас Сити, който губеше с 10-3 на полувремето, се върна през третата четвърт, за да вкара гол от полето, а след това и тъчдаун, след като върна топката, когато 49-ърс пипат удар.

Mahomes се свърза с Marquez Valdes-Scantling при подаване от 16 ярда за да даде преднина на шефовете с 13-10.

В началото на четвъртия куотърбекът на 49ers Брок Пърди се свърза с уайд приемник Джауан Дженингс за тъчдаун, но допълнителната точка на кикъра Джейк Муди беше блокирана, правейки резултата 16-13.

След това Канзас Сити вкара гол от игра, изравнявайки мача на 16 остават по-малко от 5 минути.

След по-малко от 2 минути до края, Мууди ритна 53- ярдов гол, за да даде предимство на 49ers при 19-16.

Но Чийфс се върнаха, за да направят гол от полето в края секунди от редовното време, за да изравни мача на 19 и да го изпрати в продължения.

Понякога и двукратният MVP на Super Bowl Mahomes, и вторият -годишният повикващ Пърди се бореше срещу яростни защити.

Травис Келси и играчите на Super Bowl 2024 се разплакват заради специални съобщения от членове на семейството преди мача

Мачът в неделя беше реванш от Super Bowl 2020, който Chiefs спечелиха с 31-20 на Hard Rock Stadium в Маями Гардънс, Флорида.

Шефовете влязоха в неделния мач като действащи шампиони, след като спечелиха победа над Филаделфия Ийгълс с резултат 38-35 на миналогодишния Супербоул. Победата в Super Bowl LVII беше втората в кариерата на куотърбека Патрик Махоумс и третата за старши треньора Анди Рийд.

Пътят към Вегас беше постлан с впечатляващи победи и за двата отбора. Докато Chiefs победиха Ravens в Балтимор, 49ers победиха Detroit Lions в Сан Франциско.

Кой е играл в (и кой спечели!) последните 10 Super Bowls

Преди мача в неделя Келче, на 34 години, нарече двубоя между двата отбора „най-големият мач в живота ми“.

„Искам този повече, отколкото исках първия, ”, каза той по време на епизода в четвъртък на подкаста на него и брат Джейсън Келс, New Heights с Джейсън и Травис Келс. „Няма друго чувство освен да си на терена, да играеш, да играеш в Super Bowl. Просто няма по-добро чувство, човече, да излезеш там и да намериш начин да спечелиш с твоите момчета.”

„Повече съм развълнуван от предизвикателството, отколкото се чувствам натискът да вървиш гръб един до друг“, продължи той. „Въпреки че искам да бъда част от групата играчи и отбори от НФЛ, които са направили това.“

Никога не пропускайте история — абонирайте се за безплатния ежедневен бюлетин на PEOPLE, за да бъдете в крак с най-доброто от това, което ХОРАТА могат да предложат, от новини за знаменитости до завладяващи истории за човешки интереси.

Както винаги, събитието беше изпълнено със звезди и Ъшър оглави Шоуто на полувремето на Apple Music Super Bowl LVIII. Изпълнението отбеляза второто участие на 44-годишния певец в Super Bowl, след като преди това е участвал заедно с Black Eyed Peas, когато групата беше хедлайнер на шоуто на полувремето през 2011 г.

Междувременно иконата на кънтри музиката Reba McEntire изпя националния химн, а рапърът Post Malone изпълни преди началото.

Източник: people.com