Карлтън Морис отбеляза късен победител, докато завръщането на Лутън повишава надеждите за оцеляване
Breaking News | 2024-04-06 | 18:49:04

Лутън направи огромна крачка към оцеляването си във Висшата лига, след като попадението на Карлтън Морис в 90-ата минута им донесе победа за завръщане с 2-1 срещу Борнемут на ликуващия Kenilworth Road.

Роб Едуардс видя своя отбор да сложи край на серия от 10 мача без победа в лигата по драматичен начин, като Морис пристигна на далечната греда, за да върне дълбокото центриране на Коули Удроу и да зашемети Андони Ираола в гостуващия дуут.

Борнемут беше отличен през първото полувреме срещу домакините, които изглеждаха креативно безидейни, но им отне чак след почивката, за да направят пробив чрез нисък удар на Джеймс Таверние.

Лутън се събра и Джордан Кларк изравнени, за да грабнат това, което на този етап изглеждаше като критична точка в борбата им срещу падането.

След това дойде късната намеса на Морис, чуквайки топката покрай зашеметения Нето във вратата на гостите, за да предизвика радостни сцени.

След равностойно отваряне, ранните шансове паднаха на Борнемут и Таверние, като първо уви дяволски левия си крак около свободен удар и го изпрати в гредата на Томас Камински, след което проби широко от границата на наказателното поле .

Те удариха рамката за втори път, когато нисък удар на Джъстин Клуйверт преодоля Камински, но не и гредата.

Следващото усилие на холандското крило – вкарване отляво, след като беше изиграно надолу по канала от Антоан Семеньо, преди да го остави да полети с висок, замахващ удар – изчисти напречната греда с мустак, докато гостите показаха ясно по-голямата си техническа занаятчия.

Борнемут спечели четири от последните си пет за разлика от Серия от 10 мача без победа на Лутън и с напредването на полувремето те поеха почти пълен контрол.

Напредналата тройка от Клуйверт, Семеньо и Таверние намираха и използваха пространството с лекота, докато страната на Едуардс виждаше собствената си атака фокусна точка Рос Баркли изтръгна.

Тахит Чонг обобщи креативното сляпо петно ​​на Лутън, когато в края на отчайващо лошото първо полувреме той опита див удар от воле, който се заби в покрива на трибуната зад вратата на Нето.

Ситуацията изискваше спешна реакция и това, което последва, беше радикално подобрено темпо на Лутън. Три пъти през първите пет минути на втория период Нето бе извикан да спаси, най-впечатляващото, когато Морис беше отказан с фин просег с върха на пръста.

Каквото и настроение да беше донесло на Едуардс, беше заличено светкавично.

Клуйверт вдигна топката встрани отдясно и, след като нахлу във вътрешното поле, я пусна право към Таверние. Той спокойно остави топката да се търкулне по тялото му, преди да я изпрати като стрела в обхвата на Камински в долния ъгъл.

Оптимизмът на Лутън можеше да е бил накърнен, но вместо това те продължиха. Морис пропусна усилие по земята и срещу гредата с Нето, който вкара топката, с яростното последващо действие на Кларк, блокирано, след това Алфи Даути влезе отляво на наказателното поле и накара вратаря да спаси.

Техните. изравняването 17 минути преди края беше заслужено и Кларк започна и завърши играта сам, тичайки през терена отляво надясно, след което подаде на Рийс Бърк, който загуби дуела си.

Топката се счупи любезно за Кларк, който беше залагал и продължи да се движи, а наградата му беше изравняващият удар на Лутън, заби брилянтно в ъгъла.

Равенството можеше да е справедлив резултат, но Морис и Лутън имаха други идеи при смъртта.