Късен гол на Дани Уелбек с глава донесе равенство на Брайтън на Кристъл Палас
Breaking News | 2023-12-22 | 02:04:19

Дани Уелбек се заби вкъщи късно през второто полувреме, за да спечели на Брайтън равенство 1-1 с Кристъл Палас на Селхърст Парк.

Пропуск. от вратаря на Чайките Барт Вербрюген доведе до кимналото откриване на Джордан Аю точно преди да изсвири сигналът за край на едно безпроблемно първо полувреме.

Еберечи Езе се завърна след контузия като резерва през второто полувреме и имаше няколко шанса да удвои тези на своя отбор предимство, но гостите бяха тези, които доминираха късно.

Резултатът, който показва, че Палас все още търси победа във втора лига у дома, също отбеляза петата поредна среща във Висшата лига, в която съперниците завършиха наравно 1- 1 в Селхърст Парк.

Нямаше много вълнение в началните етапи, само едно усилие на Паскал Грос, провлечено встрани, и центриране от Аю – обратно в стартовите 11 за първи път след противоречивите и скъпи изгонване срещу Ливърпул – беше лесно изтръгнат от въздуха от Вербрюген, когато часовникът измина 10 минути.

Дийн Хендерсън, който направи своя дебют у дома и втори титуляр за Палас на мястото на контузения Сам Джонстън, задържа Симон Адингра, опит на Карлос Балеба от отскочилата топка, преди действието да се върне до голяма степен в халфовата линия, спести няколко пробягвания в съответните наказателни полета на съперниците, управлявани спокойно и от двете страни.

Каору Митома от време на време проблясваше левия фланг и Жан-Филип Матета стреля право към Вербрюген от центриране на Тирик Мичъл и домакините имаха чифт стандартни положения, като се доближиха най-близо до втория, когато ъглов удар на Майкъл Олизе отклони Аю в наказателното поле от шест ярда и в ръцете на Вербрюген.

Били Гилмор и Балеба се справиха добре, за да защитят още една битка в 18-ярдовото поле, където Крис Ричардс, Матета и Олизе заплашваха, Джеферсън Лерма опита следващия, но не успя да сложи финален щрих на подаването на Олизе, докато Грос видя спасен удар.

Точно когато нулевото първо полувреме започна да се чувства като неизбежен акт, Вербрюген, под натиска на Ричардс, даде топката, докато се опитваше да отправи пас, но вместо това даде възможност на Олизе , който кимна към Уил Хюз, правейки своя 100-ти титуляр във Висшата лига.

Хюз изпрати топката обратно в посока на Олизе, който прецизно насочи центриране към далечната греда, за да вкара Аю с глава моменти преди получи се свирка за полувремето.

Имаше покачване на темпото и две смени през второто полувреме на Роберто де Зерби, включително Уелбек, след подновяването на играта, когато Жоао Педро направи ски и Луис Дънк имаше добър шанс за изравняване скоро след това, като се издигна най-високо, за да се свърже с пряк свободен удар на Грос, но успя да насочи удара си с глава само на сантиметри встрани от далечната греда.

Скокнал Хендерсън успя да тласне опита на Гилмор да изравни нещата през тълпата, докато Джак Хиншелууд остана разочарован, след като се насочи към центриране на Грос, но го изпрати доста над напречната греда.

Ходжсън въведе Езе, който трябваше да удвои преднината на своя отбор, но се поколеба и вместо това отби от Ян Пол плъзгащ се удар на ван Хеке, преди да изпрати още едно усилие встрани.

Орлите отчаяно искаха три точки, но Брайтън бяха на мястото на водача в заключителните етапи и тяхното самообладание най-накрая се отплати, когато Уелбек победи Ричардс във въздушна битка и кимна в горния десен ъгъл, просто избягвайки върховете на пръстите на Хендерсън.

Имаше шансове Чайките да си тръгнат с трите точки, но домакините – включително Хендерсън, буквално в един случай – се вкопчиха за равенство.