Късен гол в пауърплей издига Сиатъл до победа с 4-3 над Уинипег Джетс
Global News | 2024-03-06 | 05:35:18

След двойка победи на гости през уикенда, Уинипег Джетс се завърнаха у дома и отказаха решение за 4-3 срещу Сиатъл Кракен във вторник вечер.

По-голямата част от играта през първите десет минути се проведе в зоната на Сиатъл, но гостите бяха тези, които излязоха първи на дъската в 8:45.

След като Брендън Дилън опипа шайбата на синята линия на Kraken, и тримата нападатели на Jets бяха хванати ниско, докато Сиатъл бутна шайбата нагоре по леда. В крайна сметка Джъстин Шулц хвърли шайбата на стика си в гнездото и победи Конър Хелбуик през петте дупки, за да отвори резултата.

Вторият резултат остана 1-0, въпреки че Уинипег надигра Сиатъл с 14-7 в първата.

Малко над осем минути след втората част Джетс изравниха резултата. Марк Шайфеле пренесе шайбата в края на Сиатъл и подаде шайбата на Кайл Конър, който откъсна китка покрай Джоуи Дакорд за 26-ия си път за сезона. Асистенцията за Шайфеле беше 700-ата точка в кариерата му в НХЛ.

Джетс получиха първата възможност за силна игра в мача в края на периода, но вместо да натрупат инерция, Сиатъл си върна лидерството без играчи. Jared McCann излезе при дълго откъсване и победи Hellebuyck високо над ръкавицата, за да направи 2-1 с 2:04, за да влезе във втората.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени до вашия имейл, тъй като случва се.

Изглеждаше, че Сиатъл ще пренесе това предимство в паузата, но само с 8,7 секунди оставащи, Мейсън Епълтън намери Адам Лоури да влезе в процепа и капитанът погреба деветата си за сезона, за да изравни резултата след 40 минути.

Тази линия донесе първото преднина на Уинипег в мача само 1:17 след третата. Апълтън захрани силно атакуващия Нино Нидерайтер, чийто начален удар отблизо беше спрян, но рикошетът отскочи от скейта на Нидерайтер и се пренесе над Дакорд.

Преднината на Уинипег продължи точно 25 секунди.

На последвалата смяна, Томас Татар насочи удар на Мати Бениерс към Хелбюйк, за да направи 3-3.

Това остана равностойно в третата част, когато Логан Стенли беше извикан за рязка дузпа, изпращайки Сиатъл до първата си мощност игра на вечерта.

Уинипег почти го унищожи, преди Андре Бураковски да прати китка към вратата, която проби през Хелбуйк, правейки 4-3 при оставащи само 2:39.

The Джетс издърпаха вратаря и с по-малко от 30 секунди до края си спечелиха пауърплей, правейки шанс 6-на-4 да затворят третия, но не можаха да намерят изравнителния гол, тъй като Дакорд спаси в последните секунди спечелете победата.

Загубата беше първата за Уинипег на домашния лед от 27 януари и първа загуба у дома от опонент от Западната конференция от 30 ноември.

Двата отбора ще се срещнат отново в Сиатъл петък вечер след изтичане на крайния срок за търговия в НХЛ.