Късната драскотина на Мика Зибанеджад създава още едно безпокойство в състава на Рейнджърс
New York Post | 2024-01-12 | 07:22:24

ST. ЛУИС – Рейнджърс бяха принудени да играят с 11 нападатели и седем защитници в последната минута.

Мика Зибанеджад беше късна драскотина в четвъртък вечерта срещу сините, след като шведският център взе леда за загрявка, но не участва в набези, преди да се отправи към съблекалнята.

Той беше болен в сряда и не тренираше, но се смяташе, че е добре да играе за мача в четвъртък.

„Това се предава от отбор на отбор“, каза старши треньорът Питър Лавиолет, след като Сините фланелки загубиха третия си пореден мач при загуба с 5-2. „Сутрешно пързаляне, той беше добър. Просто се обърна към по-лошо точно по време на играта. Той беше навън за загрявка и си мислехме, че ще е добре. Ще си почине малко и ще се върне.“

Рейнджърс бяха по-загрижени за наличността на Джейкъб Труба, който пропусна предишните два тренировъчни дни по лични причини, които клубът определи като лични.

Матю Робъртсън беше повикан късно в сряда, в случай че Труба не е на разположение, но защитникът беше върнат в Хартфорд по-късно в четвъртък.

Капитанът на Рейнджърс, чиято съпруга д-р Кели Тайсън-Труба е бременна с първото им дете, в крайна сметка успя да играе и се върна на обичайния си защитен пост от дясната страна на К’Андре Милър.

Без Зибанеджад, Зак Джоунс се върна в състава за първи път от 15 декември.

Освен това, Каапо Како беше пълен участник в незадължителното сутрешно скейтване на Рейнджърс в четвъртък, но финландското крило не беше подходящо за мача.

Това беше 20-ият пореден мач, който Какко пропусна поради контузия в долната част на тялото.

„Все още с [обикновена] фланелка“, каза Лавиолет, който отказа да каже дали Какко ще бъде готов да бъде активиран от резервата за дълготрайни контузени и да се върне в състава в събота във Вашингтон. "Без ограничения. Справя се добре.“

Тайлър Питлик също участва в сутрешното пързаляне, макар и с червена безконтактна фланелка.

Отстранен за четвърти пореден мач в четвъртък, Питлик все още се счита за седмица след седмица с контузия в долната част на тялото.

вижте също

Сините вкараха четири последователни гола, след като Рейнджърс поведе с 1-0, като в крайна сметка победи Сините фланелки с 5-2.

Скъсените Рейнджърс губят от Блус, тъй като най-лошото занасяне за сезона достига три

При същите обстоятелства като миналата година, Джейк Лешишин дебютира за сезона с Рейнджърс в четвъртък вечер.

Рейнджърс извади Лещишин от освобождаване от Вегас през януари миналия сезон, когато контузиите започнаха да се трупат и клубът трябваше да засили предната си дълбочина.

Сега, когато проблемът с нараняванията се завърна — и проникна в клубния филиал на АХЛ — Лещишин също.

„Бях наистина развълнуван“, каза 24-годишният играч за първото си припомняне за 2024 г. след сутрешното пързаляне на Рейнджърс. „Работих много усилено, за да се върна в състава на [Хартфорд], за да не бъда наранен. Така че смятам, че е доста възнаграждаващо да знам, че играта ми върви в правилната посока, за да спечеля повикване, толкова съм наистина развълнуван.“

Винсънт Трочек вкара своя 13-ти гол за сезона и седми в силовата игра при 10:58 на третия период.

Сега той има 12 точки (пет гола, седем асистенции) в последните си шест мача, както и 16 точки в последните си 12.