Късната победа на Ливърпул над Фулъм беше „мач, който никога няма да забравите“ – Юрген Клоп
Breaking News | 2023-12-03 | 21:38:06

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп приветства драматичната им късна победа с 4-3 във Висшата лига над Фулъм като „мач, който никога няма да забравите“ след неговата страна вкара два гола в последните четири минути от нормалното време.

Домакините изглеждаха, че се насочват към първа загуба на Анфийлд от февруари – когато Реал Мадрид не по-малко победи – само за Уатару Ендо и Трент Александър- Арнолд да грабне 11-та поредна домакинска победа този сезон.

Това беше само награда за Александър-Арнолд, вицекапитан на Ливърпул, тъй като брилянтният му пряк свободен удар за откриване на резултата беше сочен като собствен на Бернд Лено гол, след като топката влезе през долната част на напречната греда и вратаря.

Първият гол на Алексис Мак Алистър за клуба след преминаването му от Брайтън през лятото беше още по-добре – издигащ се удар от 30 ярда в горния ъгъл, за да възстановят преднината си, след като бившият нападател на Ливърпул Хари Уилсън изравни.

Но по-нестабилната защита позволи на Кени Тете да направи 2 -2 преди полувремето и резервата Боби Де Кордова-Рийд смяташе, че е грабнал трите точки в 80-ата минута, само за Ливърпул да направи късно надиграване.

„Усещането след мача беше изключително. По време на мача беше малко по-различно на моменти“, каза Клоп.

„Казах на момчетата, след като мачът завърши, мачът, който видяхме, защото бяхме малко тъпи.