Късните голове донесоха победа на Уест Хем над слабия Манчестър Юнайтед
Breaking News | 2023-12-23 | 17:08:48

Джарод Боуен и Мохамед Кудус предадоха импровизирания Манчестър Юнайтед на ново поражение, докато Уест Хем грабна победа с 2-0 на Лондонския стадион.

Англия надеждата Боуен вкара 12-ия си гол за сезона, а крилото на Гана Кудус - седмия в 12 изяви, докато Юнайтед бяха изпратени до 20-а загуба за 2023 г., най-лошото им постижение от 34 години.

За 72 минути два слаби отбора се неутрализираха в ужасяващ спектакъл, докато Боуен не излезе от безизходицата.

И шест минути по-късно Кудус добави секунда, която, макар и ласкаво за Уест Хем , обрече Юнайтед на 13-а загуба в последните им 26 мача.

Тъй като Виктор Линделоф, Хари Магуайър, Лисандро Мартинез и Рафаел Варан отсъстваха, шефът на Юнайтед Ерик Тен Хаг беше принуден да привлече 19-годишния Уили Kambwala в централната половина за първа поява на старша възраст.

Kambwala се оправда достатъчно добре, но това беше поредното безжизнено представяне от напълно обезсърчена страна.

Единственото спасение за United за дълги периоди беше, че Уест Хям, „свеж“ от мача с Ливърпул в средата на седмицата за Карабао Къп, бяха също толкова лоши.

Това беше въпреки че Дейвид Мойс играеше с най-силния си отбор, като направи шест промени за наказателния 5- 1 поражение от Анфийлд.

След 33 напрегнати минути Антони отправи първия удар на Юнайтед към целта, укротен опит от 20 ярда, лесно удържан от Алфонс Ареола.