Късният филдгол на Лаутър издига Раурайдърс над Елкс с 28-27 в предсезонен екшън
Global News | 2024-05-25 | 01:14:18

Филдголът на Брет Лаутър от 23 ярда 23 секунди до края издигна Саскачеван Роурайдърс до победа с 28-27 над Едмънтън Елкс в събота в CFL действие преди сезона.

Маклауд Бетел-Томпсън хвърли 190 ярда в дебюта си за Едмънтън Елкс.

Двукратният куотърбек шампион на Грей Къп, който подписа с Едмънтън през януари завърши 17 от 25 подавания с едно прихващане, преди да бъде заменен от третата година QB Tre Ford, за да започне второто полувреме. Форд изпълни 12 от 14 подавания за 121 ярда.

Началният куотърбек на Roughriders Мейсън Файн беше 9 от 11 при опити за пас за 75 ярда с пас за тъчдаун.

Удроу Трей Лоу се втурна за тъчдаун на Elks, докато приемникът на Roughriders Dhonte Meyers хвана TD пас.

Elks надиграха Saskatchewan при пълна атака, но обърнаха топката скъпо струващи пет пъти. Дефанзивният защитник на Roughriders Коси Ониека върна тъчдаун, докато Антоан Брукс-младши имаше избор шест за „Riders“.

Кикър Борис Беде, който подписа двугодишен договор с Elks през извън сезона, след като прекара последните четири години с Торонто Аргонавтс, постигна успех и при двата си опита за гол от полето.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Дийн Фейтфул също вкара три гола от игра за Едмънтън, а новобранецът Винсънт Бланшар постигна успех при опит за гол от 47 ярда през четвъртата четвърт.

Лаутер беше 2 за 3 при гол от игра и отбеляза три удара допълнителни точки, както и една единствена.

Това беше първото от двете предсезонни състезания за Елкс, докато Саскачеван завърши демонстрационния си списък от два мача с рекорд 2-0. Едмънтън завършва предсезона си във Ванкувър срещу B.C. Лъвове в петък.

Роурайдърс водеха със 7-6 след първата четвърт и 21-13 на полувремето. Едмънтън водеше с 23-13 в края на трите четвъртини.

Чафт голове от първа четвърт на Беде доведоха Елкс до преднина от 6-0 в началото, преди Джейвон Лийк от Едмънтън да изпълни удар, който Ониека върна на линията от два ярда и пренесен в крайната зона.

След като Фейтфул отбеляза гол от 20 ярда, за да възстанови преднината на Едмънтън, 9-7, Файн се свърза с Майерс при хвърляне на тъчдаун от четири ярда.

Саскачеван поведе с 21-9, когато Брукс извади Бетел-Томпсън на 46-ярдовата линия на Едмънтън и изтича непокътнат до крайната зона. Фейтфул добави гол от 40 ярда в края на първото полувреме, за да привлече Elks по-близо до полувремето.

Първото притежание на Едмънтън през второто полувреме завърши с гол от 48 ярда от Фейтфул. Лоу върна преднината на Елкс, потопявайки се в крайната зона за тъчдаун, който беше създаден от обаждане за намеса в пас срещу Саскачеван, което даде на Едмънтън първи и гол на линията от два ярда на Райдърс.

Лаутър. удари гол от 47 ярда, за да поведе Саскачеван с 24-23 в началото на четвъртата четвърт. Сингълът на ритнитопника от Саскачеван с малко повече от пет минути оставащи минути изведе отбора му напред с две.

Бланшар, селекция в четвъртия кръг на драфта на CFL 2024 от университета Лавал, беше добър в първото си поле в кариерата- опит за гол с 2:12 до края на четвъртата четвърт.

Малик Флауърс от Едмънтън измъкна удар на линията от 32 ярда на Елкс, като постави победния удар на Лаутер. Бланшар пропусна гол от 57 ярда за един гол в последната игра на мача.