Късният гол на Гарланд издига Ванкувър Кенъкс над Койотс с 2-1
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2024-04-04 | 16:16:18

Конър Гарланд отбеляза гола за тайбрека при оставащо 1:51 и Ванкувър Кенъкс победиха Аризона Койотс с 2-1 в сряда вечер.

Куин Хюз вкара в силовата игра в средата на втория период, а новобранецът Артурс Силвос направи 22 спасявания, докато Ванкувър поведе със седем точки преднина в Тихоокеанската дивизия с шест оставащи мача.

Силвос, едва във втория си мач от сезон и осми в кариерата му, нямаше много работа през първите два периода, тъй като Аризона отбеляза само осем удара.

Головете на Куин Хюз и Конър Гарланд водеха #Canucks да спечелят през второто полувреме на своите последователни мачове, за да започнат пътешествието.@MichelobULTRACA АКЦЕНТИ | https://t.co/C09Agd83T0pic.twitter.com/l8Cv1LDyly

— X – Ванкувър Кенъкс (@Canucks) 4 април 2024 г.

Той беше повикан миналия месец, за да замени вратаря номер 1 Тачър Демко, който отсъства от 9 март поради контузия в долната част на тялото, но се очаква да се завърне най-скоро следващата седмица.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня истории от Канада и по света.

„Мислех, че се защитавахме наистина добре“, каза треньорът на Кенъкс Рик Точет. „Това беше трудна игра. Справяхме се с шайбата наистина добре. Трудно е да ги задържиш извън таблицата.“

Гарланд грабна рикошета от пропуснатия удар на Хюз и го стреля покрай Конър Инграм за Канукс.

„Той игра наистина добре, “, каза Точет за Гарланд. „Той поема известна отговорност, когато нещата не вървят добре.

Източник: globalnews.ca