Късният гол на Лукас Дигне вижда победата на Астън Вила над борещия се с Лутън
Breaking News | 2024-03-02 | 22:09:20

Астън Вила продължи да настоява за класиране в челната четворка във Висшата лига, след като резервата Лукас Дигне с глава победи Лутън с 3-2 в 89-та минута Кенилуърт Роуд.

Отборът на Унай Емери изглеждаше хвърлил две точки, позволявайки на Лутън да отвърне на удара с два гола по-малко през второто полувреме, докато Дине не стигна до далечната греда, за да обърне дълбокото центриране на Муса Диаби покрай Томас Камински и в мрежата, пред възторжени фенове на гостите.

Домакините се бориха смело, за да изравнят мача на 2-2, Тахит Чонг и Карлтън Морис вкараха след дупка от Оли Уоткинс, която привидно беше вкарала Вила контролира на почивката.

Поражението за тима на Роб Едуардс беше четвърто поред, докато Вила запази преднината си от пет точки пред Тотнъм в надпреварата за Шампионската лига.

Kaminski беше герой на домакините в първата четвърт, като първо се гмурна с пълна дължина, за да отклони удар от десния крак на Джейкъб Рамзи, след това още по-акробатично, когато Уоткинс влезе отдясно и удари един към близката греда, бит отзад брилянтно от вратаря.

Въпреки това усилията му се оказаха напразни минута по-късно, когато от корнера Уоткинс засече Вила в предни позиции. Топката на Леон Бейли се насочи подканящо към наказателното поле от шест ярда, където нападателят на Вила се освободи, и той използва пространството, предоставено от отпуснатата маркировка на Лутън, за да се издигне и да насочи топката хладнокръвно покрай Камински в горния ъгъл за неговия 20-ти гол за сезона. .

Вила загуби влиятелния Рамзи заради контузия след половин час, но това не направи много, за да наруши уверената им стъпка. Уоткинс почти направи две 10 минути преди почивката, изправяйки се на Теден Менги отдясно, преди да прехвърли защитника и да нанесе нисък удар от далечната греда на Камински.

Лутън беше предупреден за скоростта на Уоткинс в отзад, но високата им линия продължаваше да му позволява място и скоро той успя да изпълни заплахата си за втори.

Защитата се беше изтласкала близо до централния кръг, когато Дъглас Луис хвърли един отгоре за Най-добрият голмайстор на Вила, към който да стъпим. Без никой в ​​оранжево до себе си, той направи лека работа за втория гол на Вила от гредата. VAR провери за засада, но Уоткинс беше уредил перфектно времето му.

Отборът на Едуардс се появи с подновена спешност след почивката и подкрепата на домакините отговори по същия начин, разтърсвайки отбора си, когато започна да постига успех в атака отдясно с оживения Issa Kabore.

Гол, който им дава надежда, дойде след 66 минути. Вила не успя да се справи с корнер, принуждавайки Мат Кеш към отчаян изчистване с глава от линията. Все пак защитата се разклати и когато топката рикошира обратно в наказателното поле от шест ярда, Чонг се хвърли, за да я бутне у дома.

Внезапно Вила се олюля. Шест минути по-късно преднината им изчезна и това беше най-простият гол на Лутън.

Алфи Даути нанесе огромен удар от пряк свободен удар близо до тъчлинията, който премина над всички към задната греда. Морис пристигна немаркиран с време, за да избере своето място, който умело засече бягането си и едва с един поглед нагоре го прехвърли отвъд Мартинез.

Лутън сега беше неистов и почти идентичен ход даде на Морис шанса да спечели , като частично не успяха да осъществят необходимия контакт, когато топката беше прехвърлена през вратата от свободен удар на Даути.

Изглеждаше, че поне са направили достатъчно за точка, но тогава дойде драматичната намеса на Дигне при смъртта на разбийте сърцата на Лутън и запазете Вила на шофьорското място в Шампионската лига.