Късният изравнителен гол показва, че Реал Мадрид задържа Манчестър Сити
Breaking News | 2024-04-09 | 00:03:34

Манчестър Сити е изправен пред битка за запазване на титлата си в Шампионската лига, след като беше задържан от вълнуващото равенство 3-3 от Реал Мадрид в испанската столица.

Титулярите два пъти водеха в завладяващо състезание под новия покрив на стадион Бернабеу, но четвъртфиналът остава на острието на ножа, след като Федерико Валверде даде на домакините заслужен дял от плячката.

Бернардо Силва измъкна Сити от летящ старт, но автогол на Рубен Диас и усилия на Родриго изпратиха Реал на полувремето на първия мач във вторник с 2-1 напред.

Фил Фодън изравни за Сити с брилянтен удар и Йоско Гвардиол ги върна в предни позиции, но Валверде имаше последната дума, за да организира друго интригуващо състезание на стадион Етихад следващата седмица.

Сити пропусна креативността и влиянието на Кевин Де Бройне, който, тъй като се чувстваше зле, се разболя скоро след отбора пристигна на стадиона.

Това принуди мениджъра Пеп Гуардиола да направи късна промяна в плановете си и да изведе Матео Ковачич в стартовия състав.

Първоначално гостите изглеждаха незасегнати и от това и шумната атмосфера, която Реал се опита да засили, като затвори покрива на своята наскоро преустроена арена с капацитет от 85 000 души.

Те бързо излязоха на преден крак и получиха ранния си шанс да поемат водачество, когато Орелиен Чуамени грубо спря Джак Грийлиш, за да получи жълт картон, който ще го извади от реванша.

Тъй като Реал не успя да оформи стена, Силва се възползва напълно и хвана вратаря Андрий Лунин да дреме, когато удари ляво удар с крак в долния ъгъл само след две минути.

Сити беше близо до добавяне на секунда, когато Ерлинг Хааланд бе спасен удар от тесен ъгъл и последващото усилие на Грийлиш беше блокирано.

Изглеждаше перфектното начало за Сити, но Реал отвърна с два бързи гола.

Изравняването дойде след търпеливо натрупване, когато Едуардо Камавинга се втурна напред и отправи удар от далечна дистанция, който отне злобно отклонение на Диас и даде на Стефан Ортега – стартирайки въпреки присъствието на Едерсън на пейката – без шанс.

Домакините грабнаха преднината само миг по-късно, когато Родриго проби отляво и изпревари завръщащия се Мануел Аканджи, преди деликатно мушна топката покрай Ортега.

Реал отново заплаши, след като Валверде стреля към Ортега, а Родриго направи още един опит.

Сити започна да овладява топката, когато Реал увеличи натиска. Обикновено стабилният Родри изглеждаше изморен, а Винисиус Жуниор изпробва Ортега преди почивката.

Грийлиш влезе навътре, но пропусна целта, докато Сити се опитваше да се възстанови в началото на второто полувреме, но Реал си върна контрола с Джуд Белингам и Винисиус се приближава.

По-слабите страни можеха да се откажат, но Сити подчерта издръжливата си класа, тъй като не само устояха на бурята, но се върнаха в играта със зашеметяващ удар на Фодън.

Английският национал, който претърпя разочароващ мач, хвана Лунин неподготвен, когато нанесе свиреп удар в горния ъгъл извън наказателното поле след 66 минути.

Скоро за Сити стана по-добре като Гвардиол вкара първия си гол за клуба със също толкова гръмотевично усилие от далечно разстояние пет минути по-късно.

И все пак, в съответствие с убедителната среща, това не беше краят на отбелязването на голове, тъй като Реал отново отговори .

Този път Валверде беше играчът на целта, когато срещна центриране на Винисиус с хубав удар от воле, който прелетя покрай Ортега.