Късно завръщане на Лутън на сцената, за да вземе важна победа в Шефилд Юнайтед
Breaking News | 2023-12-26 | 19:25:34

Карлтън Морис стана от резервната скамейка, за да създаде два автогола за четири минути за Лутън, когато победиха Шефилд Юнайтед с 3-2 в решаваща битка в мазето на Висшата лига.

Блейдс бяха на път за важна победа, тъй като голове на Оли Макбърни и Анел Ахмедходжич отмениха откриването на Алфи Даути за Хейтърс от първото полувреме.

Но резервата Морис беше оркестраторът като Джак Робинсън и Анис Слиман пробиха собствената си мрежа, за да осигурят на Лутън последователни победи във Висшата лига за първи път.

Мачът беше забележителен и с това, че беше първият мач от Висшата лига, ръководен от черен съдия в продължение на 15 години, когато Сам Алисън получи свирката, и той основно стоеше настрана от противоречия, с изключение на оспорваното решение да отсъди корнер в надграждането към собствения гол на Робинсън.

Лутън не се оплакваше от празника. сезон, който започна с победа над Нюкасъл в събота, добави нови жизненоважни три точки и те ще повярват, че оцеляването е реална възможност през втората половина на кампанията.

Изглежда, че Блейдс ще имат нужда от чудо, за да се измъкват от долната тройка, тъй като имат само девет точки на половината път и това може да е сериозна загуба.

Хатърите поведоха в 17-ата минута, въпреки че вратарят на Блейдс Уес Фодерингам няма да иска за да го види отново.

Даути получи топката от дясното крило, простреляна от Гюс Хамър на път към наказателното поле, преди да стреля отдолу, което трябваше да бъде рутинно спасяване за Фодерингам на близката греда , но топката се изви през краката му и влезе в мрежата.

Домакините се опитаха да отговорят, като Томас Камински изпълни пряк свободен удар на Хамер от 20 ярда, докато Джеймс Макати вкара удар точно встрани след пробив.

Те продължиха да натискат преди почивката и на Андре Брукс бе отказан сигурен гол от блока на Илайджа Адебайо, преди Остън Тръсти да насочи резултата от корнер към напречната греда.

Полувремето не даде малко почивка на Лутън, тъй като Блейдс се върнаха директно в атака, като Теден Менги пресече центриране на Джордж Балдок точно над собствената си греда, докато Алберт Локонга спаси блок, за да откаже Макс Лоу.

Заслуженото изравняване дойде точно след часовата маркировка, когато Макбърни вдигна покрива.

Това се дължи на добрата работа на МакАти, който нахлу в зоната след падането на гърдите на Камерън Арчър и се възстанови добре от удар tackle, за да плъзне топката към Макбърни, докато все още е на пода.

Нападателят на Блейдс направи останалото, реализирайки от близко разстояние.

Домакините усетиха кръв и обърнаха мача до осем минути по-късно, когато Ахмедходжич реализира от близка дистанция след разбъркване с врата.

Лутън отговори добре и изравни нещата в 77-ата минута.

Юнайтед не успя да изчисти горещо оспорван корнер и Морис върна топката обратно, която Робинсън успя само да прати в собствената си мрежа.

Четири минути по-късно Морис нахлу в наказателното поле и центрирането му бе отклонено в корнер от нещастен Слиман, а Лутън го видя за голяма победа.