Каубои, доминирани от Пакърс при загуба с уайлд кард, тъй като бъдещето на Майк Маккарти става все по-мрачно
New York Post | 2024-01-15 | 03:33:51

АРЛИНГТЪН, Тексас — Джордан Лав хвърли за три тъчдауна, Арън Джоунс избяга за още три и Дарнел Савидж върна прихващане на 64 ярда за резултат и Green Bay Packers нанесоха на Dallas Cowboys първата си домакинска загуба от първия мач през 2022 г. в зашеметяваща среща с уайлд кард 48-32 в неделя.

Ромео Дъбс имаше рекорд в кариерата си от 151 ярда, получени седмица след като беше хоспитализиран с гръдна травма, докато Packers спечелиха дебюта на Love след сезона, след като завършиха редовния сезон с 6-2, за да грабнат последното място в плейофите на NFC.

Грийн Бей (10-8) ще посети топ поставения Сан Франциско в дивизионния кръг следващия уикенд.

Дак Прескот хвърли две прихващания преди три почти празни подавания за тъчдаун в друг флоп в плейофите за него и поставените под номер 2 Каубойс (12-6).

Далас спечели предишните си 16 домакински мача от редовния сезон, но сега допусна най-много точки в мач в историята на клуба след сезона.

Предишният връх беше 38.

Каубоите, които не са достигали шампионат на NFC от последната от петте си титли на Super Bowl преди 28 години, не изоставаха с повече от осем точки на стадион AT&T този сезон, преди да изостанат с 27-0 в първо полувреме.

Загубата ще повдигне въпроси относно бъдещето на треньора на Далас Майк Маккарти, след като Каубойс загубиха първия си плейоф у дома за втори път в три следсезона под ръководството на бившия треньор на Грийн Бей.

Далас е първият отбор, спечелил поне 12 мача в три последователни плейофни сезона, без да е играл за титлата в конференцията.

Пакърс никога не са губили в шест пътувания до AT&T Stadium — включително Super Bowl над Питсбърг през сезон 2010.

Сега те имат две победи в плейофите над Каубоите, след като Арън Роджърс поведе победа в дивизията с 34-31, когато Далас беше първият поставен в NFC през 2016 г., годината на новобранеца на Прескът.

Тези Packers оставиха преднината от 21-3 да им се изплъзне. Тези Пакърс, с четирикратния наследник на MVP, не оставиха малко съмнение с преднина от 48-16 в четвъртата четвърт преди две късни TD на Далас.

Срещу петата най-добра защита на НФЛ, Грийн Бей се изравни с отбора си, спечелил Супербоул от 2010 г., за най-много точки в плейофен мач. Това също беше на гости, победа с 48-21 над поставения на върха Атланта в дивизионния кръг.

Дубс, който се завърна в страничната линия на Грийн Бей след пътуването си в болница преди края на домакинската победа с 17-9 миналата седмица над Чикаго, която си осигури място в плейофите, имаше 102 ярда на полувремето. Това беше със седем повече от предишното най-добро постижение на играча от втората година.

Улавянето на 22, 26 и 39 ярда през първото полувреме помогна на Лав да тръгне, а QB от четвъртата година завърши 16 от 21 за 272 ярда, докато Packers отбелязаха тъчдауни в седем от първите си осем удара в най-резултатната си игра от 2014 г.

Едно от тях беше създадено от първото прихващане на Прескот на 19-ярдовата линия на Далас, от Джейър Александър, след като той беше съмнително да влезе, когато си изкълчи глезен през седмицата.

Вземане на 46 ярда от Дъбс в началото на второто полувреме помогна да довършат Каубоите, след като отбелязаха 10 точки от двете страни на почивката. Дубс, Люк Мъсгрейв и Донтейвион Уикс имаха TD уловки.

Джоунс се втурна за 118 ярда, което го постави над границата от сенчури във всичките четири мача в кариерата срещу Каубоите с девет тъчдауна.

Тълпата под прибиращия се покрив в един мразовит ден в района на Далас вече беше смълчана като камък, когато Прескот се опита да хвърли наклон към най-добрия приемник CeeDee Lamb.

Савидж, който остана без прихващане в редовния сезон за първи път в петгодишната си кариера, излезе напред и тичаше недокоснат за преднина от 27-0 с 1:50 преди полувремето.

Прескот завърши 41 от 60 за 403 ярда, с трите си тъчдауна до тайт енд Джейк Фъргюсън.