Кайл Ларсън печели с 0,001 секунди в най-близкия финал в историята на NASCAR Cup Series
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-06 | 13:10:20

Завършвайки уикенда на фотофиниширане, Кайл Ларсън спечели AdventHealth 400 на NASCAR със зашеметяващите 0,001 секунди в Канзас в неделя.

За разлика от Дербито в Кентъки, спечелено от Мистик Дан в събота, дори невъоръжено око можеше да отдели кой завърши първи от Ларсън и евентуалния втори финалист Крис Бушер във фотофиниш.

Финалът беше толкова близо, че Roush Fenway Keselowski Racing (RFK Racing), екипът на Buescher и коментаторите на предаването първоначално вярваха, че Buescher е направил достатъчно, за да осигури победата.

Екипът на RFK можеше да бъде видян в предаването да празнува ликуващо преди официалният резултат да бъде финализиран.

В крайна сметка Larson от Hendrick Motorsports беше обявен за победител в най-близкия финал в историята на NASCAR Cup Series, според NASCAR.

„Това беше диво“, каза Ларсън пред FS1 след състезанието. „Беше лудост. Искам да кажа, че състезанието от началото до края беше невероятно.

„Вие, момчета, днес си заслужавате парите и аз съм просто горд, че съм част от шоуто.“

С наближаването на финала и двамата пилоти, които се блъскаха един в друг и завършиха един с друг, нито един от състезателите не можеше да бъде сигурен, че те са победителите. Първоначално обаче на Ларсън беше казано, че е завършил втори.

„Не знаех дали спечелих или не, бях развълнуван за финала“, добави Ларсън, докато обясняваше, че наблюдателят му каза, че това е второ място, преди да празнува бурно по радиото, когато разбра, че Ларсън е спечелил.

Докато Ларсън ликуваше след състезанието, Бюшер беше също толкова разочарован.

„Не знам какво да кажа в момента. Не съм виждал повторение, освен просто снимка и със сигурност не мога да го видя на тази снимка“, каза унил Бюшер пред FS1.

„Гадно е да си толкова близо“, каза Бюшер, преди да добави, че резултатът от състезанието е наранен.

Източник: cnn.com