Кайл Уокър отрича предположения, че празнуването на титлата е попречило на Манчестър Сити във финала за купата
Breaking News | 2024-05-26 | 12:24:20

Кайл Уокър настоява, че Манчестър Сити не е загубил финала на ФА Къп заради късно вечерното празнуване на титлата миналата седмица.

Сити беше привлечен върнаха се на Земята, след като станаха първият отбор, спечелил Висшата лига четири поредни години, след като бяха победени с 2-1 от вечния си съперник Манчестър Юнайтед на шоуто в събота на Уембли.

Сити победи Уест Хем миналата неделя до спечелиха титлата във Висшата лига и след това купонясваха до късно през нощта, като някои играчи изглеждаха по-зле в ранните часове на понеделник сутринта.

Уокър отрече това да е непрофесионално от требъл победителите от миналия сезон, тъй като най-добрата част от седмицата остава да се подготвят за следващия им голям мач.

Капитанът на Сити каза: „Празнувахме в неделя, това беше събота. Това са шест дни. Ако ние, спортистите, не можем да се възстановим за шест дни, няма шанс за никого.

„Трябваше да използваме този момент в неделя, защото ако празнуваме сега, надолу, няма да се чувстваме добре .

„Моментът беше подходящ. Клубът, играчите и щабът взеха това решение. Нека не обвиняваме това.“

Мениджърът на Сити Пеп Гуардиола почувства, че е сбъркал тактиката си, когато Юнайтед триумфира след голове през първото полувреме на Алехандро Гарначо и Коби Майноо.

Резервата Джереми Доку върна един гол късно, но Сити не успя да постигне изравнителен гол и Юнайтед отмъсти за загубата си от преди 12 месеца, лишавайки отбора на Гуардиола от втори пореден дубъл.

Уокър беше категоричен, че поражението не се свежда само до тактиката на Гуардиола и играчите ще поемат своята част от вината.

33-годишният играч каза: „Той е последният човек, който Ще поставя под въпрос тактиката, защото той е гений за това, което е направил.

„За годините, в които съм тук, той ме трансформира като играч.

„Ако той казва това, това зависи от него. За мен това е целият отбор. Имаме 97 минути, за да спечелим футболен мач. Ние всички поемаме отговорност.“

Уокър поне намери известна утеха в представянето на Майноо, с когото изглежда ще се свърже с Англия на Евро 2024.

Mainoo, на 19 години, се наслади на пробив в сезона с Юнайтед и беше включен във временния състав на Гарет Саутгейт за турнира това лято.

Уокър каза: „Какво талант. Това поколение таланти, които идват, е много вълнуващо.

„Надявам се, че той може да вземе формата си от пробиването през този сезон до Еврото, ако бъде избран. С моята шапка за Англия сега, надявам се, че има добри евро.“