Келоуна Рокетс печелят мач 4, избягват плейофна победа
Global News | 2024-04-18 | 20:02:34

Келоуна Рокетс са изправени пред тежко предизвикателство в своите плейофни серии срещу Принс Джордж Кугарс.

Но по-добре предизвикателство, отколкото алтернатива : да бъдат елиминирани и сезонът им да приключи.

В сряда вечерта, в игра 4, Рокетс предотвратиха това, като публикуваха съдийско решение 2-1 в сценария, който беше задължителен за тях.

Най-добрият от седем сета, който Принц Джордж води с 3-1, се завръща към вратата на северната Британска Колумбия, където Кугърс спечелиха убедително игри 1 и 2 миналия уикенд с резултати 4-0 и 5-0.

Рокетс бяха близо до спечелването на мач 3 във вторник вечерта, но късметът не беше на тяхна страна при загуба с 4-3 в продължения, въпреки че надиграха най-високо класирания отбор в нацията и удариха две греди в последните минути на състезанието.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

В игра 4 Макс Греъм и Габриел Щурк вкараха за Келоуна, която водеше с 2-0 след 40 минути след нулева първа част.

Хъдсън Торнтън, който направи 2-1 в 16:37 от третия, отговори за Принс Джордж, който претърпя първата си загуба в плейофите тази пролет. Кугърс победиха Спокейн с 4-0 в първия кръг, превъзхождайки Чийфс с 20-9.

Яри Киканен спря 26 от 27 удара за Рокетс и беше първата звезда в мача. В другия край Тай Йънг спря 27 от 29 изстрела.

Двата отбора също останаха без голове в силовата игра при 0-на-1.

Мач 5 ще бъде в петък вечер в принц Джордж. Ако Рокетс спечелят, Келоуна ще бъде домакин на мач 6 в неделя. Мач 7, ако е необходимо, ще бъде във вторник в Принс Джордж.

Победителят от серията вероятно ще се изправи срещу Портланд в шампионата на Западната конференция, тъй като Winterhawks водят с 3-0 в своите серии срещу Everett Silvertips.

В Източната конференция Saskatoon Blades победиха Red Deer с 4-0, докато Moose Jaw води с 3-1 срещу Swift Current.

Принс Джордж (102 точки) и Портланд (101) бяха първите два отбора на Запад, докато Саскатун (105) и Moose Jaw (91) бяха най-добрите отбори на Изток.