Келоуна Рокетс започна двубой в Портланд с победа
Global News | 2024-02-02 | 02:07:17

Келоуна Рокетс започна пътуване с три мача с победа.

В Портланд в сряда вечерта вкараха точки от комисията, като седем играчи достигнаха в таблицата с резултатите, когато Рокетс победиха Уинтърхоукс с 4-3.

Само един Рокет имаше повече от една точка и това беше Итън Мителстед, който завърши вечерта с гол и асистенция в гръб-и -четвърта игра.

Люк Шелтър, Кейдън Лонгли и Хироки Гойсич също вкараха за Келоуна (22-22-3-0), който изоставаше с 1-0 само четири минути след началото на мача, но завърши с гол следващите два гола по пътя към равенството 2-2 след 20 минути.

Във втория период Лонгли отбеляза при 4:01, а Гойшич направи 4-2 в 8:54. Въпреки това, Портланд затвори до едно при 16:23 преди това, което би било трета без гол.

Хъдсън Дарби, Джош Закрески и Марек Алшер отговориха за Портланд (31-12-2-1),

Вземете най-новите национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Портланд изпревари Келоуна с 34-23, като Яри Киканен направи 31 спасявания за Рокетс, а Ник Авакян отклони 19 удара за Уинтърхоукс.

Келоуна беше 1-към-3 в силовата игра, докато Портланд беше 0-за-2.

Двата отбора ще играят отново в Портланд в петък вечер, като Рокетс след това пътуват до Спокейн (17-23-4-0), за да се бият с Чийфс в неделя.

Следващата седмица Ракетите ще се покажат по националната телевизия, като домакинският им мач срещу Виктория в сряда, 7 февруари, ще се играе по TSN.

Зрителите също ще могат да се включат играта в мобилното приложение на CHL или на Apple TV, Roku, Amazon Fire и онлайн.