Кенъкс продължават да печелят в Сиатъл, смазват Кракен с 5-1
Снимка: globalnews.ca
Global News | 2023-11-25 | 21:08:05

След като удариха първия си труден етап за сезона, Ванкувър Кенъкс дадоха силен отговор срещу най-близкия си съперник.

Теди Блугер отбеляза първия си гол гол на сезона при откъсване с малко играчи в началото на първия период, Сам Лафърти и Нилс Хогландер отбелязаха три минути в третия период и Кенъкс победиха Сиатъл Кракен с 5-1 в петък вечер.

Дакота Джошуа вкара след ретур във втория период, а Куин Хюз направи още една асистенция, за да остане най-добрият реализатор на точки в НХЛ, докато Кенъкс изравниха сезонната серия със своите съперници от Тихоокеанския северозапад.

„Мисля, че всички чакат да се разпаднем. Това са хубави победи,” каза треньорът на Ванкувър Рик Точет.

С присъствието на значителен контингент от фенове на Канъкс, Ванкувър спечели едва за втори път в последните си пет мача.

The Кенъкс завършиха 11 от 12 мача с поне точка, но загубите от Калгари, Сиатъл и Колорадо възпрепятстваха част от ранния импулс на Ванкувър.

Кенъкс също се подобриха до 4-1-0 в Сиатъл след Кракен се присъедини към лигата.

„Не бих го нарекъл грозна победа. Мислех, че това е добра победа за нас“, каза Хюз. „Очевидно те изглеждаха добре, но и ние изглеждахме добре.“

Тачър Демко направи 23 спасявания и беше отличен през втория период, когато Сиатъл контролираше играта, но не успя да удари Ванкувър вратар.

Blueger даде ранна преднина на Ванкувър, като се възползва от обрата на защитника на Сиатъл Джъстин Шулц в центъра на леда, докато беше в силовата игра, и победи вратаря на Kraken Джоуи Дакорд.

Джошуа удвои преднина в 12:07 на втория период, намирайки се на правилното място, за да хвърли шайбата покрай Дакорд, след като първоначалният удар на Конър Гарланд беше спасен.

Лафърти даде преднина на Кенъкс с 3-1 в 9:43 от третото пренасочване на шамара на Филип Хронек покрай Дакорд. Хюз вкара втори асистенция за гола, удължавайки поредицата си от точки до 10 поредни мача, най-дългата активна серия в лигата.

Хогландер вкара в 12:38, а Иля Михеев направи капака в 17:30 точно след края на силовата игра. Ванкувър получи седем точки от третата и четвъртата си предна линия.

„Тези момчета положиха много усилия в много мачове. Те получаваха шансове и просто не отбелязаха, така че се радвам за тези момчета,” каза Хюз.

Сиатъл се препъна при първия си шанс да се изкачи над границата .500 след бавен мач начало на сезона. Кракен спечели точки в пет поредни мача.

Тай Карти вкара гол на Сиатъл при 17:29 на втория период, първият му гол от 15 мача. Daccord направи 22 спасявания.

Кракен не успя да отбележи през първия период, въпреки че беше в силовата игра в продължение на осем минути, въпреки че Мати Бениерс беше отменен гол, тъй като Сиатъл беше в засада.

„Това не е въпрос на усилие, а въпрос на готовност,” каза треньорът на Сиатъл Дейв Хакстол.

„Те бяха по-готовият отбор при падането на шайбата и видяхте това в нашето изпълнение в първия мач пет минути от хокейния мач.“

Сиатъл загуби нападателя Брандън Танев заради очевидна травма на левия крак в края на първия период, когато той получи удар в центъра на леда от Хогландър и падна на леда.

Танев получи контузия на същия крак в началото на сезона срещу Вегас при непозволен удар в главата на Брет Хаудън, който доведе до отстраняване. Танев пропусна около месец и се върна на 13 ноември.

Кенъкс: в Сан Хосе в събота.

Кракен: в Чикаго следващия вторник.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

Сан Хосе има общ рекорд 3-15-2 и рекорд 1-6-0 в мачовете от Тихоокеанската дивизия. Акулите са на 10-то място в играта на НХЛ, като излежават 10,6 наказателни минути на мач.

Ванкувър има общ рекорд 14-6-1 и рекорд 6-2-0 в мачовете от Тихоокеанската дивизия. Канъкс имат 9-2-1, когато изпълняват по-малко дузпи от съперника си.

Отборите играят в събота за трети път този сезон. Кенъкс спечелиха предишния мач с 3-1.

НАЙ-ПРОИЗВЕДИТЕЛИ

Фабиан Зетерлунд вкара четири гола с три асистенции за акулите. Майк Хофман има пет гола в последните 10 мача.

Куин Хюз отбеляза осем гола с 24 асистенции за Кенъкс. J.T. Милър има седем гола и седем асистенции в последните 10 мача.

ПОСЛЕДНИТЕ 10 ИЧА

Акули: 3-6-1, средно два гола, 3,8 асистенции, 4,3 дузпи и 11,4 дузпи минути, като дава 3,9 гола на мач.

Кенъкс: 6-4-0, средно 3,7 гола, 6,8 асистенции, 3,2 дузпи и 7,8 наказателни минути, като дава 2,8 гола на мач.

ТРАВМИ

Акули: Logan Couture: аут (долната част на тялото), Филип Задина: ден за ден (не се разкрива), Оскар Линдблом: аут (долната част на тялото), Ян Рута: аут (не се разкрива), Мичъл Ръсел : аут (не се разкрива), Кевин Лабанк: ден за ден (горна част на тялото), Александър Барабанов: аут (пръст).

Канукс: Пиус Сутер: аут (не се разкрива), Гийом Бризебоа: аут (горна част на тялото) ), Карсън Суси: аут (крак), Тъкър Пулман: аут (глава).

Източник: globalnews.ca