Кери и Марш водят Австралия до победа в тестовата серия с 2-0 над Нова Зеландия
Снимка: aljazeera.com
Aljazeera News | 2024-03-11 | 09:55:19

Алекс Кери вкара непобедени 98 и сподели 140-рънов партньорство с Мич Марш, за да доведе Австралия до победа с три уикета във втория тест и победа с 2-0 от серията над Нова Зеландия в Крайстчърч.

Състезанието се проведе на сравнително лек терен от четвъртия ден в понеделник и двете страни имаха моменти, в които поеха контрола. Но инингите на Марш от 80 и твърдата ръка на Кери доведоха Австралия до победа.

След това Wicketkeeper Carey се обедини с капитана Pat Cummins, докато Австралия преследваше целта си за победа от 279 бягания преди чая на четвъртия ден.

„Беше доста напрегнато“, каза Cummins, който вкара 32 без аут и отбеляза победните серии с четири до границата на точките.

„Мисля, че историята на тази серия беше в ключови моменти, някой се изправи и направи себе си победител в мача, така че да, [ние] продължаваме да намираме начини да печелим. Това е доста страхотен отбор.“

Нова Зеландия, преследваща първа домакинска победа над съседите си от 31 години насам, остави туристите на заден крак с четири уикета в последните 90 минути от играта в третия ден.

След като дъждът забави началото на четвъртия ден с един час, капитанът Тим ​​Саути удари с осмата доставка, за да отхвърли Травис Хед за 18 и да намали туристите до 80-5.

В ретроспекция, обаче, Рачин Равиндра, опипвайки директен улов, който би върнал Марш за 28 от предишната доставка, беше може би по-важният момент.

„Мисля, че всеки път, когато завършите близък мач, винаги поглеждате назад към редица неща“, каза Саути, който с колегата си Кейн Уилямсън играха своя 100-ти тест.

„Тази сутрин винаги щеше да бъде решаващ период с топката все още сравнително нова и ние успяхме да победим бухалката няколко пъти, но те успяха да устоят на тази буря.“

Поражението остави Black Caps само с една победа в теста от 24 опита срещу най-близките им съперници през този век, докато Австралия сега ще се изкачи над тях на второ място в класирането на Световното първенство по тестове след Индия.