Кевин Де Бройне вдъхновява завръщането, докато Ман Сити печели късна победа над Нюкасъл
Breaking News | 2024-01-13 | 23:08:33

Кевин Де Бройне влезе от резервната скамейка, за да вдъхнови Манчестър Сити за победа за завръщане с 3-2 над Нюкасъл, докато Оскар Боб грабна по-късен победител.

Сити изоставаше с 2-1 на Сейнт Джеймс Парк, когато Де Бройне беше изпратен като заместник в 69-ата минута на Бернардо Силва, но той отбеляза в рамките на пет минути, преди да накара своя колега резерва Боб да грабне победата в добавеното време на краят на една вълнуваща среща.

Бернардо Силва даде ранна преднина на гостите с нахален удар пред публика от 52 198, но зашеметяващите завършвания на Александър Исак и Антъни Гордън накараха свраките да усетят победата, докато представяне на белгийския национал.

Победата издигна Сити, който доминираше дълго време, но беше уязвим на контра, на второ място във Висшата лига таблица над Астън Вила, които играят в неделя.

Момчетата на Еди Хау смятаха, че са започнали добре, когато Киърън Трипиър вдигна топката отгоре, за да центрира Исак и Шон Лонгстаф да стреля, но късна засада сложи край на празненствата, докато вратарят на Сити Едерсън се нуждаеше от лечение след сблъсък с Кайл Уокър.

Мигел Алмирон нанесе прибързано изчистване на болния вратар скоро след това, но нито той, нито Гордън успяха да се възползват напълно от гостите в безпорядък.

Проблемите на Сити нараснаха секунди по-късно, когато Едерсон трябваше да напусне терена, за да бъде заменен от Стефан Ортега.

Въпреки това, след колебливо начало отборът на Пеп Гуардиола се намести в своите хлъзгава игра с пасове, въпреки че Рубен Диас направи достатъчно, за да измести Исак пред вратата, след като Трипиър пусна отново Мигел Алмирон зад крайния защитник Йоско Гвардиол.

Силва трябваше да даде преднина на Сити в 17-та минута, но се разгоря, след като опитът на Матео Ковачич от удара на Жереми Доку беше блокиран.

Португалският плеймейкър се поправи девет минути по-късно с дързък удар за да преобразува центриране на Уокър, като Нюкасъл напразно апелира за фаул на Диас срещу Гордън по време на натрупването.

Фил Фодън стреля широко с Доку отново, а Мартин Дубравка акробатично обърна удара на Силва към своя греда.

Родри трябваше да се притече на помощ на Ортега, след като Исак блокира опита му за изчистване, преди Сити да се приближи отново, когато Хулиан Алварес принуди Дубравка да спаси стабилно в 34-ата минута.

Въпреки това. , домакините изравниха за секунди, когато, след като Фабиан Шар изгони Доку, Бруно Гимараеш влезе в Исак и той вкара Уокър, преди да нанесе превъзходен удар покрай Ортега и в далечната греда.

Феновете на домакините все още празнуваха, когато Дан Бърн извади Гордън в пространството отляво и той влезе с десния си крак, за да пробие топката покрай протегнатата ръка на Ортега и в мрежата.

Ортега спести на своя отбор допълнително наказание, когато отказа Исак един на един, след като Трипиър и Луис Майли комбинираха отдясно.

Сити доминираше притежанието на топката в началото на второто полувреме тъй като те се опитваха да възстановят паритета, но се бореха да намерят път през натрупаните редици от черно-бели фланелки.

Дубравка отстрани свободния удар на Алварес в 52-ата минута и взе удара на Фодън за буксуване шест минути по-късно , но той се нуждаеше от помощта на Гимараеш, за да пази Родри, след като Уокър навлезе дълбоко във вражеската територия, преди да изтегли топката назад.

Словакият национал отблъсна удара на Алварес и след това безопасно удари отразения опит на Ковачич, което накара Гуардиола да изпрати Де Бройне вместо Силва при оставащи 21 минути.

Първото докосване на Де Бройне го видя да удари защитната стена с пряк свободен удар, преди Алварес да стреля в последвалото меле.

Дубравка беше бит след 16 оставащи минути, когато Де Бройне събра паса на Родри и насочи нисък удар покрай него в долния ъгъл.

И последният обрат настъпи в добавеното време, когато Боб овладя превъзходно центрирането на Де Бройне и прониза Дубравка, за да спечели победата.