Кевин Дюрант хвърли сериозна сянка върху Куентин Граймс от Никс
New York Post | 2023-12-17 | 04:11:33

ЛОС АНДЖЕЛИС — Куентин Граймс се измъкна от разочарованието на Кевин Дюрант.

След поражението на Финикс със 139-122 в петък вечер от Никс – което представлява първото поражение на Дюрант от Ню Йорк от повече от десетилетие – бъдещият член на Залата на славата обърна въпроса за спирането на стрелците от 3 точки и Джейлън Брънсън в изцепки срещу Граймс ' недостатъци.

„Стрелците се приближават до [Брансън] и го карат да дриблира. Например, как се казва? Куентин Граймс“, каза Дюрант. „Сякаш не може да вкара шест тройки. Той изобщо не дриблира. Той няма никакви наказателни удари през сезона. Той няма никакви асистенции, така се чувства. Но той получава 3s нагоре? Това са нещата, които не можем да имаме. Разочароващо е, но ще го разберем.“

Граймс, резервният гард, завърши с девет точки за 15 минути при стрелба 3-за-6 отвъд дъгата.

Както спомена Дюрант, Граймс беше най-вече стрелец на място този сезон, като същевременно имаше средно 1,2 асистенции с, което е най-тревожно, само пет опита за наказателни удари през сезона.

23-годишният играч изрази разочарование от тази роля преди почти две седмици и беше преместен от стартовия състав във втория отбор, където имаше повече възможности с топката.

В началото на мача срещу Клипърс в събота вечерта, Граймс отбеляза средно 10,8 точки от осем опита с 1,3 асистенции в четирите мача, откакто се премести на пейката – всичките над него като титуляр този сезон.

Но Дюрант сметна за неприемливо да се позволи на Граймс пространството да прави удари, да не говорим за гол.

Може би това помага да се обясни защо Граймс беше толкова нетърпелив да напусне стартовия състав за разширена офанзивна роля, ако коментарите на Дюрант са се превърнали в разказ на играта му.

Слънцата (13-12), междувременно, бяха разочарование този сезон. Загубата от Никс беше четвъртата им от пет мача.

„Те отправиха удари, станаха горещи и агресивни, убиха ни в пик енд рол“, каза Дюрант за Никс. "И това беше играта."

Централната ротация на Том Тибодо без Мичъл Робинсън изглежда доста ясна.

Джерико Симс започва, Исая Хартенщайн получава по-голямата част от минутите, а Тадж Гибсън е застрахователната полица.

Така се получи при победата на Слънцата, като Хартенщайн регистрира 31 минути, Симс получи 17, а Гибсън дебютира за сезона за минута боклук.

Трите блока на Хартенщайн бяха връх на сезона.

„Казах това на всички: трудното беше, че Мичъл играеше толкова добре и това вероятно е повлияло на Айзая в смисъл, че той вероятно не получи толкова минути, колкото трябваше или можеше да има“, каза Тибодо.

Робинсън претърпя операция на глезена във вторник и ще бъде преоценен след 8 до 10 седмици.

След това Никс бяха изпреварени при загубата от Джаз в сряда, но се представиха по-добре на дъските срещу Финикс.

Въпреки че анализите страдат от Симс в стартовия състав, Тибодо каза, че е по-загрижен за рекорда на отбора и цялостното въздействие върху всеки състав.

В началото на съботния мач срещу Клипърс — и връщайки се към миналия сезон — Никс бяха 11-8 със Симс като титуляр.

„Победата е най-важното нещо“, каза Тибодо.