Кейти Маккейб помага на Арсенал да постигне успех за Купата на лигата срещу Челси
Breaking News | 2024-03-31 | 20:33:19

Голът на Стина Блекстениус в продълженията донесе на Арсенал победа с 1-0 над Челси във финала за Купата на лигата Continental Tires.

Това беше трета победа за Купата на Лигата за звездата на Република Ирландия Кейти Маккейб.

Босът на сините Ема Хейс напуска клуба в края на сезона и нейните надежди за четворката приключиха, когато Блекстений отбеляза с четири минути продължение остават в Molineux.

По-рано играта беше спряна в шестата минута на добавеното време, когато Фрида Маанум от Арсенал падна от топката и беше обслужена от парамедици, преди да бъде изнесена на носилка.

Клубът по-късно потвърди, че 24-годишният норвежец е в съзнание, говорещ и в стабилно състояние и ще продължи да бъде наблюдаван отблизо от медицинския екип на клуба.

Точно когато изглеждаше, че мачът е предназначен за удари от точката, Блекстений се прибра, за да осигури на защитаващите титлата си това, което беше единствената им надежда за трофей този сезон.

Имаше шест промени за Ема Хейс от победата им в Шампионската лига над Аякс в средата на седмицата, докато имаше само един за Йонас Ейдевал, който избра Блекстениус да води линията срещу нападателя на Англия Алесия Русо.

Лорън Джеймс извика Мануела Зинсбергер в действие за първи път с усилие към горния десен ъгъл след предпазливо начало от двете страни, но мачът беше открит, когато часовникът отмери 12 минути и нападателят на Арсенал Клоу Лакас стреля от далечно разстояние.

Рамирес дърпа топката в мрежата със силен удар в рамките на 21 минути, но беше отсъдена, след като реферът Шерил Фостър беше извикан на монитора и потвърди Ерин Играта с ръка на Кътбърт в натрупването.

Арсенал контролираха състезанието – играно пред рекордна публика от 21 462 на финала за купата – наближаваше половин час, като най-добрите им шансове идваха, когато Хана Хамптън изпревари Кейти Маккейб удар над гредата, преди Lotte Wubben-Moy да отправи удар от воле точно встрани от лявата греда.

Челси протестира в четири минути от добавеното време на първото полувреме, когато топката удари ръката на Маккейб в наказателното поле, но Фостър не се съгласи с дузпата, инцидентът беше преразгледан и на почивката остана без гол.

Лия Уилямсън, която започна мача със запис дясно коляно, беше заменен от Лая Кодина за второто полувреме, като Мелани Лойполц пламна за ранен шанс за Челси, а Джеймс стреля в страничната мрежа.

Хамптън отказа Лакас, който беше прехвърлен гол на Виктория Пелова в средата на второто полувреме, след което Джеймс бе отказан от Мануела Зинсбергер, въпреки че избирането на Сьоке Нускен може би беше по-добър вариант.

Имаше обезпокоителни сцени, когато парамедиците бяха бързо извикани да лекуват Маанум, на която беше оказана помощ на терена, преди да бъде изнесена на носилка и заменена от Русо.

В продълженията Блекстений и Джеймс пропиляха шансове преди брилянтен блок на Кадейша Бюканън прекъсна заплашителния пробег на Кейтлин Форд, след което Русо стреля право към Хамптън.

Блекстениус компенсира предишния си гаф, когато най-накрая излезе от безизходица след 116 изиграни минути, захващайки удара на Форд преминете преди групиране в победителя.