Кейтлин Кларк вкара победител в играта при сирена, за да завърши вечерта с 40 точки при вълнуваща победа в Айова
New York Post | 2024-01-03 | 07:33:33

АЙОВА СИТИ, Айова — Кейтлин Кларк вкара 3 точки от логото на Hawkeyes при зумера, завършвайки с 40 точки и давайки Номер 4 Айова победа със 76-73 над Мичиган Стейт във вторник вечер.

Кларк, водещият голмайстор на нацията, беше 14 от 34 от полето и изкара повече от 14 минути без точка през втората и третата четвърт.

Ястребовите очи успяха да й донесат топката в последните секунди — макар и доста далече от коша — но Кларк взе паса от Хана Стюлке и удари от 30 фута, когато прозвуча зумерът.

Hawkeyes (14-1, 3-0 Big Ten) удължиха победната си серия до 11 мача зад Кларк и Стюлке, които имаха 15 точки.

Мичиган Стейт (11-3, 1-2) изравни мача при 73 при пауза на DeeDee Hagemann 22 секунди преди края.

След таймаут, Hawkeyes намалиха часовника.

Стюелке опипва топката за момент, но се съвзе, за да предаде топката на Кларк за победния удар.

Кларк имаше 19 от първите 33 точки на Айова, но стигна от шест минути на втората четвърт до 1:32 на третата без точка, докато Спартанс натрупа преднина от шест точки с 2:23 до края през третото тримесечие.

След това тя вкара осем точки в рамките на 70 секунди и отборите бяха изравнени на 55 в края на четвъртината.

Мичиган Стейт започна мача с 8-0, което беше отговорено от 14-0 на Айова.

Ястребовите очи изградиха преднина от 10 точки в края на първата четвърт, но нападението им се затрудни след това.

Айова отбеляза само 25% удар през втората четвърт, а Спартанс затвориха полувремето с серия 9-0, за да поведат с 37-35.

Жулия Еро отбеляза 16 точки за Спартанс. Хагеман вкара 14 точки.

Мойра Джойнър и Тори Озмънт имаха по 10 точки.