Кичънър Рейнджърс побеждава Лондон Найтс с 4-3 в продълженията
Global News | 2024-03-02 | 05:14:19

49-ият гол на Карсън Рекопф за сезона сложи край на мач, който имаше усещане за Игра 6 или дори за Игра 7, тъй като Кичънър Рейнджърс победиха Лондон Найтс с 4-3 в продължението в Китчънър на 1 март.

Тонът беше зададен рано, когато големият нападател на Китчънър Мич Мартин предизвика битка с Макс МакКю от Лондонските рицари само 2:26 часа след началото на мача и двамата overagers от Съдбъри доведоха до разпродаване на публиката краката им.

Публиката отговори отново по друга причина малко повече от 10 минути по-късно, докато реагираха на това, което смятаха за пропусната дузпа на Найтс. Нападателят на Рейнджър Карсън Рекопф се спусна към мрежата на Лондон и се плъзна във вратаря на Найтс Майкъл Симпсън, но нито един от реферите не отсъди и Лондон се спусна надолу по леда и секунди по-късно намери вратата на Кичънър.

Руслан Газизов изпрати красив пас от дясната точка към границата на гънката на Рейнджърс, където Джейкъб Жулиен хвана пръчка и я прехвърли покрай вратаря на Китчънър Джаксън Парсънс за 24-ия гол на Жулиен за сезона и преднина на Найтс с 1-0 след 20 минути.

Извънредни новини от Канада и целия свят, изпратени на вашия имейл, както се случва.

Лондон поведе с 2-0, след като Макс МакКю вкара шайба в предната част на мрежата на Рейнджър, която Каспер Халтунен отрази за 29-ия си гол за годината.

Люк Елинас удари отскочила, за да намали лондончани водят до 2-1 малко под две минути и половина по-късно и след това Карсън Рекопф изравни мача с 48-ата си игра на Китчънър при 14:34. вторият период приключи и Истън Коуън отне една шайба в зоната на Кичънър и вкара 30-ия си гол за сезона, за да върне Найтс напред с гол и да удължи точковата си серия до 28 мача.

Мат Андоновски изравни мача с 3-3 в 7:53 на третия период с удар с китка от средата на синята линия, докато се движеше от лявата точка и получи удар през трафика.

Продължението продължи само 46 секунди, когато шанс на Лондон в единия край на леда се размина и създаде шанс за Рейнджърс от другата страна, доведоха до Карсън Рекопф, който влезе сам, където отбеляза втория си гол за вечерта, за да сложи край на мача.

Кичънър победи Найтс с 29-25.

Сагиноу Спирит победи Брантфорд Булдогс с 4-3 в продълженията във втория мач на Зейн Парех и 30-ия за сезона, така че Лондон има преднина от три точки пред Дух. Сагино има един мач в ръката на Найтс.

Макс МакКю подписва с Кълъмбъс

Оверейдж нападателят Макс МакКю обмисляше дълго и упорито накъде ще се насочи неговата хокейна кариера.

„Разговарях с някои отбори на U Sports и тогава моят агент ми се обади и ми каза, че Columbus Blue Jackets биха искали да подпишат с вас тригодишен договор и затова го обсъдих със семейството и агента си и в крайна сметка взе решение да подпише.”

McCue се присъедини към Knights като 16-годишен през 2019-20. В кариерата си в OHL той отбеляза 130 точки и 234 наказателни минути и се превърна в лидер в Ломдън.

„Очевидно съм заобиколен от много добри хора тук, треньорският щаб, играчите , обучители и мениджъри по оборудване, така че беше страхотно да го отпразнуваме и с всички тях.

Дикинсън се връща назад

За втори пореден месец Сам Дикинсън от Knights бяха обявени за защитник на месеца в OHL.

Дикинсън е най-добрата перспектива за драфта за влизане в NHL през 2023 г. в Лас Вегас и в момента има поредица от 11 точки в мача. През февруари Дикинсън имаше четири гола и 16 асистенции за 20 точки в 12 мача. 17-годишният играч от Торонто в момента е трети по гол сред защитниците на OHL и втори в лигата плюс-минус.

Следва

Лондон ще направи последното си посещение във Флинт, за да се изправи срещу Firebirds в това, което все още остава като възможен мач от първия кръг на плейофите.

Knights се борят за първото място с Saginaw Spirit и Soo Greyhounds, докато Flint може да завърши дори пети.

Всичко е възможно в момента.

Покриването ще започне в 18:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.