Кикучи, Гереро помагат на Джейс да надделее над Янкис 5-4
Global News | 2024-04-17 | 04:14:19

ТОРОНТО – Левичарят Юсей Кикучи удари девет в своите стабилни шест ининга, а двукратният сингъл на Владимир Гереро-младши в четвъртия избута Торонто Блу Джейс до победа с 5-4 над Ню Йорк Янкис във вторник.

Кикучи (1-1) осигури на Блу Джейс (10-8) победа от три ръна, след като се отказа само серия с четири попадения и успех за най-високата за сезона четвърта поредна победа на Торонто.

Янките (12-6) загубиха третата си поредна загуба преди 31 175 в Роджърс Сентър.

При мъртва точка на играта при 1-1, Гереро удари сингъл с два аута през вътрешното поле и в централното поле, за да вкара Ърни Клемънт и Даултън Варшо. Гереро направи 2-към-3 с две проигравания.

Блу Джейс вкараха още два в шестия ининг след грешка на втория бейзмен в Ню Йорк Глейбър Торес и сингъл на RBI от Бо Бишет.

Янките успяха да се доближат до два ръна от седмия ининг срещу Тревър Ричардс, който включваше удвояване на резултата от Алекс Вердуго и саможертвен удар от Освалдо Кабрера.

Имейлът, от който се нуждаете за върха на деня новини от Канада и целия свят.

Освобождаващият играч на Торонто Йими Гарсия се радваше на 1-2-3 осми ининг. Канадският стопер Джордан Романо имаше нестабилен девети удар, но спечели първото си спасяване за годината. Той удари Торес и даде двойно на Вердуго. След това Романо принуди два вътрешни аута, като първият играч на земята вкара Торес.

Янките поведоха с 1-0 във втория ининг при сингъл на кеча Хосе Тревино към лявото поле, вкарвайки Джанкарло Стантън от втора база. Хвърлянето на Дейвис Шнайдер беше навреме и в целта, но ловецът Дани Янсен не успя да усвои топката. Янсен стартира за първи път през 2024 г., след като получи контузия на китката по време на пролетната тренировка.

Шнайдер направи още една забележителна игра в защита в шестия ининг с гмуркане по лявата полева линия.

Blue Jays изтеглиха дори при саможертвен удар на Джъстин Търнър, който вкара Даултън Варшо след неговия извеждащ дубъл в третия ининг. Стартерът на Янките Карлос Роден (1-1) издържа само четири ининга. В усилието си от 101 терена той предаде три ръна при пет удара, четири ходения и пет удара.

БУЛПЕН ПОДДЪРЖЕН

Преди мача Сините Джейс възстановиха облекченията Романо (вдясно). възпаление на лакътя) и Ерик Суонсън (възпаление на дясната предмишница) от 15-дневния списък с контузени.

Нейт Пиърсън беше избран за Triple-A Buffalo, а Мич Уайт беше назначен за назначение, за да освободи място за завръщането на ветерани питчъри с дясна ръка.

НА ПАЛУБАТА

Торонто приключва своя домакински мач от девет мача и сет от три мача срещу Янките с матине в сряда.

Кевин Гаусман (0-2, 11.57) трябваше да започне срещу бившия Синя Джей Маркъс Строман (1-1, 2.12).

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 16 април 2024 г.