Килиан Мбапе и ПСЖ страдат от пробив в мечтата си за Шампионска лига след загуба от възраждащата се Барселона
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-11 | 13:03:36

Барселона спечели обратна победа с 3-2 като гост срещу Пари Сен Жермен в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига в сряда, като нанесе удар върху надеждите на парижани да спечелят първата си титла.

Испанската страна, която искаше отново да покаже мускули в Европа, поведе чрез Рафиня, но се оказа, че губи с 2-1 след почивката след два бързи гола от домакина.

Изправени пред поражение, интелигентно отбелязаният втори гол на Рафиня и ударът с глава на Андреас Кристенсен дадоха на Барселона предимство в реванша на 16 април.

„Трябва да сме горди да кажем, че Барса е жива“, каза мениджърът на Барселона Шави пред репортери след първия четвъртфинален мач на клуба в Шампионската лига от 2020 г. насам.

„Разбрахме как трябва да работим срещу един от най-добрите отбори в света. Това е малко предимство, но победа, която генерира още повече вълнение в нашия град и сред нашите фенове.”

Междувременно ПСЖ ще бъде разочарован да изхвърли водачеството пред своите домашни привърженици.

Домакинът влезе в мача в серия от 27 мача без загуба, но се изправи срещу възраждащ се отбор на Блаугранас, който успя да оковава суперзвездата на ПСЖ Килиан Мбапе.

Френският нападател, който има шест гола в турнира този сезон, често изглеждаше разочарован на Парк де Пренс, докато се бореше да подпечата авторитета си в мача.

Въпреки това, въпреки изоставането, ПСЖ беше на мястото на водача в последните 30 минути след два гола в рамките на три минути.

Крилото Усман Дембеле изравни със злобен удар в 48-ата минута, преди Витиня да запази хладнокръвие, за да поведе на своя отбор в 51-та минута.

Но Барса отвърна с качествен момент в 62-ата минута. Халфът Педри намери Рафиня с търсещ пас, който бразилецът проследи през рамото си, преди да изпрати брилянтен удар от воле за първи път в долния ъгъл на мрежата.

Само 15 минути по-късно Барселона отново поведе, когато Кристенсен изби корнер с глава, след като нервно изглеждащият Джанлуиджи Донарума не успя да улови центрирането.

„Ясно е, че всички поражения болят и дразнят, но вярвам, че изиграхме добър мач срещу много силен отбор“, каза бившият шеф на Барса и настоящ мениджър на ПСЖ Луис Енрике пред репортери след последния съдийски сигнал.

„Ще променим само нещата, които не са работили, винаги трябва да оценяваме какво означава мач от такъв мащаб.

„Отиваме в Барселона с голямо желание. Положителна гледна точка е да мислим, че можем да спечелим там. Това ще бъде финал за нас. Уверен съм в моя отбор.”

Резултатът 3-2 подготвя примамлив реванш на олимпийския стадион Lluís Companys в Испания във вторник, когато на карта ще бъде поставено място на полуфиналите.

Победителят ще се изправи срещу Атлетико Мадрид или Борусия Дортмунд във финалната четворка, като испанският отбор ще поведе с 2-1 в реванша си в Германия.

Източник: cnn.com