Килиан Мбапе има рожден ден, който да запомни с два гола и дебют за ПСЖ за неговия 16-годишен брат
Снимка: cnn.com
CNN News | 2023-12-21 | 13:30:51

Два гола във френската висша дивизия и да видите как вашият 16-годишен брат прави своя професионален футболен дебют – Килиан Мбапе получи подаръци, които не могат да се купят с пари за 25-ия си рожден ден.

За някой, който е постигнал толкова много във футболната игра, е трудно да повярва, че най-добрият голмайстор на ПСЖ за всички времена е достигнал този крайъгълен камък едва сега и Мбапе напомни на всички, които гледат, че той ще бъде наоколо години напред с представянето си срещу Мец в сряда.

След като Витиня даде преднина на ПСЖ с 1-0 точно след почивката на полувремето, Мбапе вкара първия си гол за вечерта и то в известен стил.

Носителят на златната обувка на Световната купа 2022 г. вдигна топката точно от границата на наказателното поле на Мец в 60-ата минута, преди да се извие и да нанесе брилянтен удар встрани от напречната греда.

Метц се върна в мача чрез удар с глава на Матийо Удол, но ако имаше някакви нерви, Мбапе бързо ги сложи край.

Френският нападател получи втория си гол, когато се захвана за обратен пас към вратаря на Мец Александър Оукиджа. Mbappé го победи до топката, заобиколи вратаря и след това я вкара в отворена врата, за да направи 3-1.

С мача към своя край, Мбапе получи последния си подарък в мача, когато мениджърът на ПСЖ Луис Енрике даде дебют на Итън Мбапе като резерва в 90-ата минута.

16-годишният младеж не беше дълго на терена, но братята Мбапе успяха да споделят терена заедно за първи път в старшия футбол.

„Мисля, че беше хубав подарък за рождения ден на брат ми. Много се радвам за него, както и за себе си“, каза Итън Мбапе пред ПСЖ след мача.

„Много съм щастлив“, добави Килиан. „Това е страхотно за Итън, но още повече за мен като негов голям брат.

Мислех, че това ще бъде специален ден за мен и този мач ще остане в спомените ми за дълго време.

Докато продължават да се увеличават спекулациите относно кариерата на Килиан, тъй като той ще бъде свободен да преговаря с клубовете през януари, тъй като договорът му с ПСЖ изтича през лятото, феновете на ПСЖ ще се надяват, че това ще бъде първият от много пъти, когато виждат Мбапе на терена заедно .

Източник: cnn.com