Kilkerrin-Clonberne си осигури трета поредна клубна титла в All-Ireland
Breaking News | 2023-12-16 | 00:33:33

Kilkerrin-Clonberne направи клиничен показ срещу Ballymacarbry в Croke Park в събота вечерта, за да вземе третата си поредна корона в All-Ireland Senior Club Championship.

Досега техните опоненти в щаба на GAA бяха единственият клуб, който е събрал повече от две титли на All-Ireland за възрастни жени при отскачане. Отборът на Голуей има какво да извърви, за да повтори седемте последователни победи, които Балимак постигна от 1989 до 1995 г., но с Ева Нун, Линси Нун и Клоуи Мискел, всички в изключителна форма, те продължиха сегашния си успех с изискан стил.

Докато Kilkerrin-Clonberne започна ярко играта с точки от Miskell и Eva Noone, и двете усилия бяха отменени от дуото на Ballymac Kellyann Hogan (свободна) и Clare Walsh.

The Tribeswomen обаче бяха на върха на притежанието на топката в първата четвърт и се придвижиха с четири точки напред с по 0-2 залпове всеки от своите винаги надеждни нападателки Ева Нун и Оливия Дивили. в първата половина на миналогодишния решаващ мач срещу Donaghmoyne и запазиха хватката си в тази игра, докато тя продължаваше. Никола Уорд излезе брилянтно напред от централен полубек, за да вкара отлична точка в 20-та минута, преди Линси Нуун да вдигне бели знамена от двете страни на сестра си Ева, регистрирайки четвърти резултат за носителките на титлата.

Футболистът на Уотърфорд Хоган най-накрая наруши тази поредица от голове с още едно усилие за поставяне на топка, само за още една страхотна точка на Линси Ноун, за да даде на Килкерин-Клонберн командващия буфер от 0-11 до 0-3 на почивката.

Линзи Ноун вдигна, където тя спря при рестартирането с точка от друг търпелив атакуващ ход и нейната също толкова способна сестра Ева също раздели стълбовете отново, след като направи превъзходно фиктивно соло моменти по-късно. Miskell беше мощна заплаха за Kilkerrin-Clonberne до този етап, но тя наистина оживя с четири последователни точки, за да премести своя отбор в непреодолима преднина от 0-17 до 0-3 за 46 минути.

Великолепен гол на Клеър Уолш беше заобиколен от точки от Айлийн Уол, Хоугън (три) и Брид Макмо (две), докато Балимак в крайна сметка натрупа сила в последната четвърт, но шеста точка от Ева Нуун по време на този етап гарантира, че Kilkerrin-Clonberne излиза като заслужили победители.