Кимването на Игор Шестеркин за мача на звездите идва с изненадващо пренебрежение на Артеми Панарин
New York Post | 2024-01-05 | 02:44:33

Вратарят номер 1 на Рейнджърс отново ще представлява Рейнджърс на Уикенда на звездите.

Игор Шестеркин беше избран да участва в тридневната изложба на най-добрите от най-добрите в Торонто от 1 до 3 февруари.

Това е вторият път, когато руският пазач на мрежата е избран за събитието в петгодишната му кариера и втора поредна година, когато представлява Сините фланелки.

Шестъркин натрупа рекорд от 15-8-0, 2,83 гола срещу среден брой и 0,906 спасени процента, влизайки в мача срещу Блекхоукс в четвъртък вечер.

Преди загубата на Рейнджърс с 6-1 от Ураганите във вторник, Шестъркин спечели пет поредни победи след пропуск с 0-3.

Неговите 15 победи бяха изравнени със Стюарт Скинър от Едмънтън за четвъртата най-голяма победа в НХЛ.

Всички 32 отбора имат по един играч, избран да се състезава в Мача на звездите.

Гласуването на феновете на NHL All-Star ще избере останалите 12 играчи (осем скейтъри и четирима вратари).

Артеми Панарин, класиран на четвърто място в NHL по точки, не беше включен в първоначалния кръг на селекциите.