Кингс победиха Флеймс с 4-1, за да се класират за плейофите
Global News | 2024-04-12 | 18:01:19

Виктор Арвидсон вкара два гола и Лос Анджелис Кингс си спечелиха място за плейофите с победа с 4-1 над Калгари Флеймс в четвъртък вечер.

Кевин Фиала и Акил Томас също вкараха в работна победа за Кингс, които ще бъдат в следсезона за трета поредна пролет.

Лос Анджелис загуби от Едмънтън в първия кръг и в двата мача предишните пътувания и е възможен трети пореден мач, тъй като Кингс в момента са трети в Тихоокеанската дивизия зад втория Ойлърс.

Кам Талбот направи 23 спасявания, а капитанът Анзе Копитар направи две асистенции като Кингс откриха домакинство от четири мача, за да завършат редовния сезон под временния треньор Джим Хилър. Лос Анджелис пропусна шанса да спечели, като загуби от Анахайм във вторник, но бързо се върна във форма, като победи Калгари за четвъртата си победа в пет мача.

Имейлът, от който се нуждаете за най-важните новини за деня от Канада и около свят.

Джонатан Юбердо вкара в третия период за Пламъците, които загубиха девет от 11 в края на сезон без плейофи.

Джейкъб Маркстрьом спря 26 удара за Пламъците, които победиха Лос Анджелис в Калгари на 30 март.

Кралете вкараха 26 секунди в ранна силна игра на своята арена в центъра на града, когато Фиала отправи китен удар през трафика за своя 28-и гол. 11-ият гол на швейцарския нападател в пауърплей беше и неговата 30-та точка в пауърплей този сезон, което го направи първият играч на Лос Анджелис, постигнал тази марка от 2010 г. насам.

Арвидсон удвои преднината в началото на втория период, стреля с остър ъгъл покрай Маркстрьом за третия гол от съкратения му заради контузия сезон. Ветеранът е играл само в 15 мача през този сезон, като седеше до средата на февруари, докато се възстановяваше от операция на гърба и след това пропусна още един месец поради контузия в долната част на тялото.

Томас вкара седем минути по-късно, умело удряйки удари шамар от точката на Мат Рой и го прехвърли покрай Маркстрьом за третия му гол в последните четири мача и първия гол като домакин в кариерата му.

Томас прекара по-голямата част от този сезон в AHL, но изборът на кралете от втория кръг от 2018 г. оказа незабавно въздействие след дебюта му в НХЛ преди 10 дни, може би дори си проправи път към роля след сезона. Томас е първият скейтър на Кингс, който отбелязва три гола в първите си пет мача в НХЛ, откакто Брайън Бойл го направи през 2008 г.

Арвидсон добави гол на празна врата при 3:14 за игра, спечелвайки първия си многократен мач игра с гол от 26 март 2023 г.