Кларксън, Марканен помагат на Джаз да победи Раптърс
Global News | 2023-12-24 | 05:07:19

ТОРОНТО – Резервният гард Джордан Кларксън отбеляза 16 от своите 30 точки през четвъртата четвърт, когато Юта Джаз победи Торонто Раптърс със 126-119 в събота.

< img src="https://d21y75miwcfqoq.cloudfront.net/70c8fc80" alt="" style="position:absolute;width:1px;height:1px" referrerpolicy="no-referrer-when-downgrade">

Лаури Марканен имаше девет от своите 30 в четвъртия като част от завръщането на Юта (12-18).

Скоти Барнс направи дабъл-дабъл с 14 борби и изравни рекорда си в кариерата от 32 точки като Торонто (11 -18) загуби третата си поредна позиция, въпреки че водеше през първите три четвърти. О. Г. Ануноби добави 19 точки.

Паскал Сиакам записа 19 точки и девет борби в мача си 500 в кариерата за Раптърс.

Той се присъедини към ДеМар ДеРозан (675), Кайл Лоури (601) , Морис Питърсън (542), Хосе Калдерон (525) и Крис Бош (509) като единствените играчи, участвали в 500 мача с Торонто.

Кларксън направи крачка назад с 15,1 секунди преди края първата четвърт, за да намали преднината на Торонто до 34-31. Барнс имаше 17 точки, включително три тройки, през четвъртта.

Това беше нов връх в кариерата на Барнс в точките през първата четвърт, надхвърляйки 15-те, които имаше в Лос Анджелис срещу Лейкърс на 14 март 2022 г.

Забиване с две ръце на Ануноби при 5:24 оставащи секунди вдигна 19 420 в Scotiabank Arena на крака и завърши серия от 12-2, която увеличи преднината на Торонто до 16 точки. Раптърс водеха със 71-55 на паузата.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Гари Трент-младши проби тройка за крайния резултат на третата четвърт, докато Торонто запази предимството си пред гостите, за да поведе с 98-85 в последния фрейм.

Юта отвори четвърти с поредица от 10-0, за да се доближи до три точки от Раптърс, докато Барнс не направи петата си асистенция за вечерта на Крис Баучер, който потопи корнер три с 9:04 до края.

Джазът не се примири обаче, като Кларксън направи обратен удар, за да изравни 104-104 с 6:44 преди края. След таймаут на Раптърс, Марканен отбеляза гол от полето за първата преднина на Юта в мача.

Шрьодер отговори с 18-футов скок, за да изравни, но Маркканен имаше свой собствен скок и тогава Очал Агбаджи отбеляза два удара свободни хвърляния за преднина от четири точки на Джаз.

Марканен и Кларксън го изсипаха с последователни тройки, докато Юта имаше нов пробег в четвъртата.

Барнс направи две -изстрел в крак, за да съответства на кариерния си връх и да вдъхне живот на верните на Раптърс. Но с тълпата, която скандира силно "DE-FENCE!" Сиакам фаулира Кларксън отвъд дъгата и гардът на Джаз изпълни и трите си наказателни удара за преднина от девет точки 91 секунди до края на мача.

Кларксън отбеляза още 3 след 29 секунди до края на играта като фенове започна да се насочва към изходите.

Сиакам имаше пасив, но Секстън изпълни двата си наказателни удара, преди пойнтгардът на Торонто Денис Шродер да вкара тройка за крайния резултат на мача.

ОЛИНИК СЕ ЗАВРЪЩА У ДОМА — Джазовият нападател Кели Олиник, който е роден в Торонто, но е израснал в Камлупс, Британска Колумбия, каза, че билетите за съботния мач са били много търсени сред семейството и приятелите му.

„По принцип, колкото можете повече получи — каза Олиник. „Ако можех да купя още двама, можех да имам още двама души тук.“

СЛЕДВА – Раптърс имат малка почивка за Коледа, преди да се отправят към Вашингтон, за да се изправят срещу Уизардс в сряда.

Юта продължава пътешествието си със спирка в Сан Антонио на Боксинг Деня.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 23 декември 2023 г.