Клеър издържа на закъснялата битка на Котките, за да сложи край на седемгодишната суша за трофеи
Breaking News | 2024-04-06 | 22:48:35

Клеър спечели първата си титла в лигата по хвърляне от 2016 г. тази вечер. Те оцеляха в късна битка от Килкени, за да вземат короната в Дивизия 1 с 3-16 до 1-20.

Eoin Cody спаси късна дузпа, докато Banner сега се подготвят за гостуването на Limerick в шампионата на Мюнстер след две седмици.

Ейдън Маккарти вкара 2-10, а Адам Хоугън поведе отзад за Клеър.

Също така, първи сезонен сребърен прибор за Браян Лоън, това беше заслужена победа за The Banner, който водеше със седем точки в средата на второто полувреме.

Въведен на полувремето, Шейн О'Донъл отбеляза своя сезонен поклон с малка роля във втория гол по-малко на Клеър повече от две минути след второто полувреме. Едно-две с Дейвид Рейди накара Дейвид Фицджералд да изтласка Клеър с четири точки.

Те увеличиха преднината си до шест точки до 45-ата минута и до седем в 54-ата минута, когато Маккарти отбеляза за втори път след прекрасно прекъсване от страна на Фицджералд, който беше оставил тихо първо полувреме добре и наистина зад него.