Кливланд Кавалиърс изуми Бостън Селтикс на пътя със 118-94, за да открадне мач 2 от сериите от втори кръг
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-05-10 | 13:51:56

Кливланд Кавалиърс изравниха своите полуфинални серии от Източната конференция срещу Бостън Селтикс, побеждавайки номер 1 в схемата 118-94 в TD Garden в четвъртък.

Кавалиърс се върнаха след деморализиращо провал в мач 1, за да обърнат сценария и да откраднат предимството на домашния корт далеч от Бостън.

Гардът на звездите Донован Мичъл вкара 29 точки, хвана седем борби и направи осем асистенции, за да помогне на Кливланд да спечели първата си победа в серията.

След конкурентни първи две четвърти, двете страни влязоха в почивката при 54, преди четвъртите поставени Кавс да избягат с играта през второто полувреме.

Мичъл излезе след подновяването на играта – вкара 23 от своите 29 през второто полувреме – когато атаката на Кавс започна да стреля на всички цилиндри, докато Селтикс се бореха да направят нещо.

„Не бях стрелял много, опитвайки се да намеря начини да привлека момчетата отрано и да избирам моите места. Просто продължавах да намирам начини да оказвам натиск върху тях“, каза Мичъл след мача.

„През второто полувреме имаше гол. Понякога това е асистенция. Понякога това са отскоци.
Каквото и да е необходимо. И когато дойде време да тръгваме, време е да тръгваме. Знаех, че в един момент ще трябва да започна, очевидно, да стрелям.”

Когато Мичъл направи тройка през четвъртата четвърт, за да изведе Кливланд с 15, той знаеше, че нещата вървят по неговия начин.

„Понякога имаш късмет. Стрелците стрелят“, каза той.

Шестима Кавалиърс отбелязаха двуцифрен брой голове – включително цялата стартова линия – а Кливланд стреля почти 55% от полето като отбор и над 46% от три.

Евън Мобли – преместен от мощен нападател в център с Джарет Алън, който все още е извън терена поради контузия – вкара 21 точки, като Карис ЛеВърт го изравни с 21 от пейката.

Това беше разочароващ мач 2 за Селтикс, които са смятани за един от фаворитите да спечелят всичко, след като преминаха през редовния сезон с най-добрия рекорд в НБА.

Нападателят на All-Star Джейсън Тейтъм поведе отбора си с 25 точки, въпреки че Бостън не можа да се справи с офанзивната продукция на Кливланд през второто полувреме. C стреляха 36,1% от полето – и 11,1% от дълбочина, правейки два от своите 18 опита за три точки – след полувремето.

„Очевидно не стреляхме много добре по топката тази вечер, но в защита това беше неприемливо представяне и мисля, че това е мястото, където съм най-разстроен“, каза Джейлън Браун от звездите на Селтикс. „В защита се отказахме от 118 точки и на всичкото отгоре загубихме битката за отскок, така че не си помогнахме тази вечер.

„Вземаш го на брадичката, учиш се от него и излизаш и показваш най-доброто от себе си за следващия мач. Трябва да сме готови да отговорим.”

„Отнасяте се към него по същия начин, по който бихте победили“, добави главният треньор Джо Мазула за отбора. „Идваш утре, гледаш филм и ставаш по-добър за игра 3.“

17-кратните шампиони също претърпяха разстройство в мач 2 срещу Маями Хийт в първия кръг, но в този случай поражението се оказа не повече от моментна неуспех, тъй като Бостън спечели серията в пет мача.

Мач 3 е в Охайо в събота вечер.

Mavericks отвръщат на удара, за да изравнят серията срещу Thunder при 1-1

Словенската суперзвезда Лука Дончич преодоля разочароващ мач 1, след като неговият отбор Далас Маверикс победи Оклахома Сити Тъндър със 119-110.

Дончич – който завърши трети в гласуването за MVP след Шай Гилгеус-Александър от Thunder и победителя от сезон 2023-24 Никола Йокич – имаше 29 точки, 10 борби, седем асистенции, три откраднати топки и блокада, докато Маверикс спечелиха победата.

„Мисля, че това беше един от най-трудните мачове, които трябваше да играя“, каза Дончич след мача.
„Боря се там, опитвайки се да дам всичко от себе си, за да помогна на отбора да спечели.

„Те имат страхотни играчи. Те имат страхотна химия, страхотен екип – и ще бъде трудно. Това ще бъде битка до края, така че много уважение към Оклахома, но е голямо време да спечелим този мач.

Пи Джей Вашингтон добави още 29 точки и 11 борби за Далас, докато Гилджъс-Александър поведе OKC с 33 точки, 12 борби, осем асистенции и две блокади.

Това беше първото поражение, което топпоставеният Thunder преживя през този следсезон, а мач 3 е в събота в American Airlines Center в Далас.

Източник: cnn.com