Коко Гауф казва, че е била „подхранвана“ от дълъг спор със съдията по време на победата в Дубай
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-22 | 12:31:37

Американката Коко Гауф каза, че е била „подхранвана“ от разгорещен разговор със съдията по време на нейната победа с 2-6 6-4 6-3 срещу Каролина Плишкова на Шампионата по тенис в Дубай в сряда.

Инцидентът, който беше гледан над пет милиона пъти в един акаунт в социалните медии, се случи по средата на мача, когато Гауф, загубил първия сет, сервираше с преднина от 4-2 във втория.

Първият й сервис на двойка първоначално беше извикан от съдията на стола Пиер Баки, но световната номер 3 очакваше да получи точката след успешно предизвикателство.

Баки обаче каза, че точката трябва да се повтори, докато Гауф твърди, че обаждането на съдията е дошло, след като Плишкова е ударила ретур в мрежата.

Последва напрегнат дебат, продължил близо пет минути, по време на който Гауф яростно твърди, че тя заслужава точката поради късното обаждане и иска да се види със супервайзера на турнира.

„Ще се извиниш след този мач, защото знаеш, че си объркал нещо“, каза тя. „Никога преди не съм поставял под съмнение нещо подобно.“

Кадрите от момента изглежда показват, че Гауф е имал право: обаждането на Баки за аут наистина дойде, след като Плишкова удари топката.

„Това е абсурдна размяна за този съдия“, написа бившият американски тенисист Анди Родик в X, бивш Twitter, добавяйки, че Бачи е „напълно грешен“.

CNN се свърза с WTA Tour и Международната федерация по тенис за коментар относно инцидента.

В крайна сметка Гауф повтори точката, след което спечели играта и сета. В решаващия мач тя проби Плишкова при 4-3 и удържа две точки за пробив в следващия гейм, за да спечели победата за един час и 53 минути.

„Мисля, че това просто ме подхрани“, каза шампионът от US Open Гауф за спора със съдията във втория сет, според Reuters.

„Това е само една точка. Случва се в тениса. Играчите правят грешки, всеки прави грешки. Опитвах се да си кажа да остана спокоен следващата точка. Понякога се ядосвам и прекалявам. Опитвах се това да не бъде повратната точка за снимачната площадка.

„Може би го проточих малко повече, отколкото трябваше, но направих това, което чувствах, че е най-добро в този момент.“

Победата означава, че 19-годишната сега ще се изправи срещу руската номер 40 в света Анна Калинская на четвъртфиналите в Дубай.

Това ще бъде третият четвъртфинал за Гауф за 2024 г., след като започна годината с победа в Оукланд, преди да стигне до полуфиналите на Australian Open.

По-рано този месец тя претърпя изненадващо поражение срещу Kateřina Siniaková във втория кръг на Qatar Open в Доха.

Гауф бе обявена в списъка на Time за Жена на годината в сряда, след като спечели първата си титла от Големия шлем на US Open през септември.

Източник: cnn.com