Коледна победа на Raiders над небрежните Chiefs
New York Post | 2023-12-25 | 23:44:33

КАНСАС СИТИ, Мисури — Лас Вегас получи два тъчдауна в защита за втора поредна седмица, включително избор 6 на борещия се Патрик Махоумс и възраждащия се Raiders удържаха небрежния Kansas City Chiefs 20-14 в понеделник, за да запазят слабите си надежди след сезона живи.

Голям отбранителен удар Билал Никълс отвърна на 8 ярда за тъчдаун, а Джак Джоунс прихвана 33 ярда за нов резултат 7 секунди по-късно, помагайки на Рейдърс (7-8) да прекъснат серия от шест загуби от Шефовете .

Канзас Сити (9-6) пропиля възможността да спечели AFC West за осма поредна година с едно от най-лошите си представяния в ерата на Mahomes.

Заедно с два защитника, Харисън Бъткър пропусна гол от игра, дузпите и пропуснатите пасове отново бяха проблем и два пъти те не успяха да реализират при четвърти удар през второто полувреме.

Шефовете имаха шанс, след като Mahomes удари Джъстин Уотсън за тъчдаун 2:42 до края. Но при последвалото притежание, Замир Уайт от Raiders се разхлаби за печалба от 43 ярда, вдигайки първи даун, който им позволи да изтекат времето.

Махомес завърши 27 от 44 за 235 ярда и прихващане; той почти хвърли втори, но той беше преобърнат при преглед.

Рейдърс, играейки без контузен бягащ бек Джош Джейкъбс, спечелиха въпреки мрачния ден от собствената си атака.

Ейдън О’Конъл беше 9 от 21 за 62 ярда, като никога не завърши пас след първата четвърт, докато Уайт имаше 145 ярда на земята.

Треньорът на Chiefs Анди Рийд прекара последните няколко седмици в оплакване за небрежната игра, която продължаваше да струва на шампионите от Супербоул.

Те не можеха да бъдат много по-небрежни на Коледа.

Те излязоха три пъти в последователни серии, за да започнат мач едва за втори път с Mahomes като куотърбек. Те бяха задържани на минус 18 ярда през първата четвърт, вторият най-лош резултат за клуба поне от 1991 г. И действащият MVP на лигата беше уволнен два пъти в тези две серии, докато още две офанзивни дузпи само влошиха нещата.

Чийфс най-накрая дръпнаха напред, когато Исая Пачеко направи директен удар от 12 ярда за тъчдаун, а Лас Вегас върна топката веднага след удар. Пачеко отново направи директен удар, но този път се опита да прехвърли на Махомес, който загуби размяната, а 315-паундовият защитник на Рейдърс Никълс беше там, за да го вземе и да тича за тъчдаун.

При следващата офанзивна игра за Канзас Сити Махоумс бе изведен от Джоунс, който върна 33 ярда за втория си пик-6 в последователни седмици. Четвъртият дефанзивен TD на Raiders за двете седмици и вторият им в рамките на 7 секунди им даде преднина от 17-7 пред техния дългогодишен дивизионен враг.

След това изглеждаше, че Джоунс играе Гринч, когато симулира, че дава топката на дете, облечено в дрехи на Chiefs в тълпата.

Все още беше 17-7, когато Chiefs' Butker, един от най-точните ритници в НФЛ, пропусна филдгол с чипшот преди полувремето, а Рейдърс се справиха с фийлдгол в края на третата четвърт и взеха 20 -7 водят към четвъртия.