Колко Super Bowls са спечелили Chiefs? Всички минали победи и изяви на Канзас Сити
Снимка: cbsnews.com
CBS News | 2024-02-11 | 13:14:05

Има какво да се каже за сърцето на един шампион. Шефовете на Канзас Сити са го доказвали отново и отново. Така че ще бъде трудно да се залага срещу защитаващите титлата си, когато се изправят срещу San Francisco 49ers в Super Bowl LVIII в неделя вечер на Allegiant Stadium в Лас Вегас.

Сезон на Chiefs 2024, водещ до Super Bowl

Канзас Сити имаше възходящ и слаб редовен сезон, но все пак спечели 11 мача и спечели титлата на AFC West за осма поредна година. След това Chiefs тръгнаха на път в плейофите, което мнозина смятаха, че ще доведе до тяхното разваляне, като се има предвид относителната им липса на опит след сезона далеч от приятелските граници на Arrowhead Stadium.

Оказва се, че не е така. материя. Защитата и навременното представяне на ключови офанзивни суперзвезди изиграха голяма роля за победите в Бъфало и Балтимор.

Ерата на Том Брейди. New England Patriots на Брейди спечели шест Супербоула, изравнявайки ги с Pittsburgh Steelers за най-много в историята на NFL. Въпреки това, ако шефовете успеят да свършат работата в неделя вечерта, те ще бъдат на повече от половината път до изравняване на тази оценка. И с млада суперзвезда куотърбек в лицето на Патрик Махоумс, сигурен треньор в Залата на славата в лицето на Анди Рийд и фронт офис, който изглежда винаги обновява списъка, няма причина да вярваме, че те няма да продължат да бъдат постоянен претендент за Супербоул в обозримо бъдеще.

Колко Super Bowls са спечелили Chiefs?

Kansas City Chiefs са защитаващите титлата си Super Bowl и са спечелили общо три:

2023: Канзас Сити Чийфс победи Филаделфия Ийгълс 38-352020: Канзас Сити Чийфс победи. Сан Франциско 49ерс 31-201970: Канзас Сити Чийфс победи. Минесота Викингс 23-7

В колко Super Bowls са участвали Chiefs?

Тази неделя ще отбележи шестото пътуване на Канзас Сити до Голямата игра и четвъртото за последните пет години, включително 31- 20 победа над 49ers през 2020 г. в Super Bowl LIV в Маями:

2024: Kansas City Chiefs срещу San Francisco 49ers2023: Kansas City Chiefs победиха. Филаделфия Ийгълс 38-352021: Тампа Бей Бъканиърс победи Канзас Сити Чийфс 31-9
2020: Канзас Сити Чийфс победиха. Сан Франциско 49ерс 31-201970: Канзас Сити Чийфс победи. Минесота Викингс 23-71967: Грийн Бей Пакърс победи Канзас Сити Чийфс 35-10

Ето поглед назад към историята на техните шампионски игри:

Последната победа на Чийфс Супербоул, в детайли

февр. 12, 2023: Трети пръстен за Канзас Сити — Чийфс изоставаха от Филаделфия Ийгълс с 10 точки на полувремето и с шест след три четвърти на Super Bowl LVII в Глендейл, Аризона, но евентуалният MVP Махоумс хвърли два паса за тъчдаун в първите 5: 38 от четвъртия, за да отвори осем точки предимство. Ийгълс изравни мача с осем игри и 75-ярдов драйв, който беше ограничен от 2-ярдовото бягане на Jalen Hurts и последвалото преобразуване от две точки. Mahomes обаче си върна топката с достатъчно свободно време и прекара Chiefs на 66 ярда, преди Harrison Butker да вкара гол от 27 ярда осем секунди преди края, давайки на K.C. победата с 38-35.

Чийфс срещу Тампа Бей Бъканиърс на Супербоул 2021

фев. 7, 2021: Повторение не беше в плановете, благодарение на Брейди — Махоумс, звездата от тайт енда Травис Келс и останалата част от изключително талантливата група завършиха редовния сезон с 14-2 и изглеждаше като ключалка да станат първия отбор, повторете като шампиони на Super Bowl след Патриотите през 2004 г. Но Брейди и новият му отбор, Tampa Bay Buccaneers, имаха други идеи. 43-годишният куотърбек стана най-възрастният играч, спечелил Super Bowl MVP, неговата рекордна пета, и първият, който го направи с два различни франчайза, докато Buccaneers постигнаха победа с 31-9 на стадион Raymond James в Тампа , Флорида.

Чийфс срещу Сан Франциско 49ърс на Супербоул 2020

фев. 2, 2020: Дългото чакане приключва с победа за завръщане над 49ers — Чийфс изтриха пасив от 10 точки, навлизайки в четвъртата четвърт с 21 безответни точки по пътя си към шампионската титла във втора лига и първа от 50 години. Super Bowl LIV MVP Mahomes хвърли 286 ярда и два тъчдауна и избяга за нов резултат. Титлата беше първата за старши треньора Анди Рийд, който оттогава се присъедини към краткия списък на най-великите треньори в историята на НФЛ.

Чийфс срещу Минесота Викингс на Супербоул 1970

Ян. 11, 1970: Научени уроци и спечелено първенство – Водени от куотърбека на Залата на славата на професионалния футбол Лен Доусън и треньора Ханк Страм, Чийфс победиха Минесота Викингс с 23-7 в Супербоул IV на стадион Тулейн в Ню Орлиънс. Доусън, който беше обявен за MVP, хвърли 142 ярда и тъчдаун, докато Чийфс, подобно на Ню Йорк Джетс предходната година, показаха с относителна лекота, че отборите от горния ешелон от AFL са изминали дълъг път за много кратко време .

Чийфс срещу Грийн Бей Пакърс на Супербоул 1967

Ян. 15, 1967: Chiefs не съвпадат с предвожданите от Bart Starr Packers - Те винаги ще бъдат запомнени като първия отбор, който представлява AFL в Super Bowl след сливането на лигата с NFL, но самата игра беше всичко друго, но не и празник за Шефовете. Канзас Сити остана рано и изоставаше само с четири точки на полувремето, но не отбеляза гол през последните две четвърти по пътя към скромната загуба с 35-10. Влизайки в играта, много прогнозисти вярваха, че този вид изход е неизбежен, предвид силата на по-утвърдения представител на NFL. Барт Стар от Грийн Бей хвърли 250 ярда и два тъчдауна и беше обявен за MVP.

уил  и Никелодеон и  в неделя, 11 февруари от стадион „Алегиант“ в Лас Вегас. Началото е насрочено за 18:30 часа. ET.

Източник: cbsnews.com