Конър бележи празен гол в замяна на състава, когато Уинипег Джетс победи Айлъндърс с 4-2
Global News | 2024-01-17 | 05:50:05

За първи път от 4 декември 2018 г. Уинипег Джетс победиха Ню Йорк Айландърс.

The Джетс прекъснаха серия от седем загуби на Айлс във вторник вечерта, побеждавайки Ню Йорк с 4-2 при завръщането на Кайл Конър след отсъствие от 16 мача поради контузия.

Уинипег получи 0 на дъската малко след средата на първият благодарение на мазен гол на Габриел Виларди. Точковият удар на Джош Мориси беше избит напред от Адам Лоури, след което шайбата отскочи от Виларди и мина покрай Иля Сорокин за неговия 11-ти за сезона.

Айлъндърс ще отговорят няколко минути по-късно, точно като изтече наказанието на Дилън ДеМело. Точковият удар на Майк Райли се насочи към аут, но благодарение на страхотната игра на капитана на Ню Йорк Андерс Лий, той бе пренасочен покрай Конър Хелбуйк, за да направи 1-1 при 4:07 преди края на началния фрейм.

След като първата силна игра на Уинипег за вечерта дойде и си отиде, първият период завърши с равен резултат 1-1 и Джетс в предни позиции с 13-11 в ударите към вратата.

Това остана равно и във втория тъй като всеки отбор се провали в силова игра и всеки вратар се изправи, но това беше труден пробив за Сорокин, който помогна на Джетс да си върнат преднината.

С Джетс в третата си силна игра за вечерта, удар от Cole Perfetti изби острието от дясната кънка на Сорокин, което го направи неспособен да се оттласне с този крак. Докато той се гърчеше около гънката, Джетс завъртяха шайбата, преди Перфети да изпрати напречен пас към Нийл Пионк, който го стреля в отворена мрежа, без Сорокин да я прехвърли.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Джетс получиха четвърта мощна игра мигове по-късно и не можаха да осребрят, но малко след изтичането й те увеличиха преднината си.

След като Сорокин спря удар отблизо, шайбата отскочи заобиколи и се насочи към ъгъла, но Мейсън Апълтън го удари под голлинията и го изби от подложката на Сорокин за своя 7-ми за сезона и първи от 18 ноември, слагайки край на поредица от 26 мача без гол.

Конър почти се включи в забавлението, когато един дъмп-ин направи страхотен отскок от дъските и се претърколи в слота, където Конър го получи от бекхенда си, но той избра да го насочи към форхенда си, преди да стреля то е точно встрани от мрежата.

Уинипег изпревари Айлъндърс с 18-13 във втория, което доведе общия резултат от два периода до 31-26 в тяхна полза.

Но в първия им удар на третия, Ню Йорк намали преднината до един с техния капитан, който отново влезе. След битка в ъгъла под голлинията на Уинипег, шайбата намери своя път до Лий зад мрежата. Докато си проправяше път към гънката, той фалшифицира пас отпред, отваряйки достатъчно пространство, за да го изстреля от торса на Хелбуйк и в мрежата само 35 секунди след периода.

И двамата вратари, които завършиха като финалисти на Везина срещу Линус Улмарк през миналия сезон, продължиха да стоят високи през третия период, заедно с Уинипег, който се придържаше към преднина от един гол.

Пета мощна игра за Джетс с малко над четири минути не успя осигуряват застрахователен гол, давайки шанс на островитяните да издърпат Сорокин и да настоят за изравняване. Но Конър открадна шайбата от островитяните на синята линия на Джетс и влезе сам, за да замрази мача със своята 18-а за сезона в празната врата.

Хелбуйк завърши с 36 спасявания при победата, докато Сорокин беше обременени със загубата, въпреки че отклониха 40 удара.

Сега Джетс ще имат малко почивка, преди да тръгнат на път за следващия си мач в Отава в събота.