Конър МакДейвид отбеляза 100 асистенции при победата на Едмънтън Ойлърс срещу Шаркс
Global News | 2024-04-16 | 06:35:20

Конър МакДейвид се присъедини към елитна група със 100 асистенции през сезон, когато Едмънтън Ойлърс победи Сан Хосе Шаркс с 9-2 в понеделник вечер на Роджърс Плейс.

След като пропусна последните три мача поради контузия, на Макдейвид му отне само 53 секунди, за да намери протокола. Той пламна по лявата страна и видя подаването си да влиза извън скейта на Марк-Едуар Власич за неговия 32-ри за сезона. Адам Енрике отчете своя 24-и, след като спечели лице в лице и отиде до мрежата, за да депозира реско от точката на Брет Кулак.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

При оставащи 9:20 часа в първия, Уорън Фьогеле победи Девин Кули в двубой двама на един, за да направи 3-0 Ойлърс. Хенрике постави Дилън Холоуей за четвърти гол на Ойлърс в последната минута на първата.

Даниел Гушин промъкна бекхенд покрай Стюарт Скинър в началото на втората, но това не помогна много за възпирането на атаката на Ойлърс. Фоегеле отчете втория си гол за вечерта, след това Кори Пери, Коди Сеси и Евън Бушар се обединиха, за да вкарат три гола за 3:38.

С 4:25 преди края на втория, Макдейвид се придвижи надолу ляво крило и нахрани стрелящия Зак Хаймън, който вкара 54-ия си гол, за да даде на МакДейвид 100 асистенции за сезона.

McDavid се присъединява към Wayne Gretzky, Mario Lemieux и Bobby Orr като единствените играчи, записали 100 помощника за един сезон. Никита Кучеров от Тампа Бей в момента има 99.

Фабиан Зетерлунд отбеляза за Сан Хосе в третия.

Ойлърс, 49-25-6, ще гостуват на Аризона Койотс в сряда (630 CHED, двубой от 18:30 ч., мач от 20:00 ч.).