Конър вкарва два гола, Хелбюйк солиден, докато Уинипег Джетс разбиха Аваланш с 4-2
Global News | 2023-12-08 | 06:49:05

Уинипег Джетс започнаха гостуване от четири мача с изявена победа в четвъртък вечер, побеждавайки водещия в дивизията Колорадо Аваланш с 4-2 в Денвър за третата си поредна победа.

Нито един от двата отбора не успя да генерира много в началния период, като Колорадо се провали при шанс за силна игра, а Рос Колтън пропусна мрежата при 2-на-1.

Но само мигове преди да прозвучи клаксонът за затваряне на първия, Джетс смаяха домакинския отбор с късен гол на своя капитан.

Аксел Йонсон-Фялби вкара шайбата в края на Колорадо, а привидно безобидна игра със секунди на часовника. Devon Toews се върна, за да го вземе за Avalanche, но опитът му да го уреди по бордовете беше съборен от стика на Jonsson-Fjallby.

След това той изпрати пас към Adam Lowry, пързаляйки се силно в и капитанът прехвърли шайбата покрай Александър Георгиев 2,2 секунди преди края на периода.

Уинипег загуби малко време, за да удвои преднината си в началото на втората част. След като Джош Мориси изпрати шайбата около бордовете в края на Avalanche, Николай Елерс я грабна и изпрати пас към Кайл Конър в слота. Конър се завъртя и бързо отправи удар, който победи Георгиев, за да направи 2-0 само 32 секунди след средата на рамката.

Колорадо отговори бързо, когато Нейтън Маккинън надви Лоугън Стенли и прехвърли Конър Хелбуйк на 2 :30 знак, за да направи 2-1.

Това остана 2-1 за известно време, тъй като и двата отбора не успяха да реализират в играта, преди Джетс да възстановят преднината си от два гола при 15:13.

След страхотна обратна проверка на Габриел Виларди, Джетс пробиха шайбата нагоре. След като се настроиха в края на Колорадо, Джетс завъртяха шайбата към Джош Мориси отляво. Той влезе и направи перфектен слэшшот през екран, побеждавайки Георгиев, за да направи 3-1.

Лавина си върна един удар с малко повече от 30 секунди до края на рамката. Brenden Dillon опита хипчек на MacKinnon покрай бордовете в края на Winnipeg, но получи само част от него. След това MacKinnon пусна Joel Kiviranta отпред, който насочи топката под гредата, за да направи 3-2 след 40 минути.

Колорадо имаше страхотен шанс да изравни мача в началото на третия, когато Мориси изпълни спъваща дузпа и 1:14 по-късно, Дилън Самбърг беше повикан за високо стиковане. Но Hellebuyck остана силен и дузпата на Джетс се погрижи за работата, запазвайки преднината им от един гол.

Уинипег го заключи оттук нататък, допускайки малко по отношение на висококачествени шансове, преди Конър да избие шайбата около защитник на Колорадо и плъзна шайбата в празната врата 37 секунди до края, за да подпечата победата. Голът беше 17-ият за Конър за сезона, за да стигне до второто място в НХЛ.

Хелбюк отхвърли 32 удара, като вече е допуснал два гола или по-малко в седем последователни старта. Георгиев направи 24 спасявания при поражение.

Джетс ще отбележат четвърта поредна победа в неделя вечер в Анахайм срещу Дъкс. Отразяването преди играта на 680 CJOB започва в 17:00 часа. като шайбата падна малко след 19:00