Коуън удължава точковата серия, докато Лондон Найтс отбиват Фронтенакс в Кингстън 5-0
Global News | 2024-02-24 | 05:42:19

Лондонецът Майкъл Симпсън спря 18 удара за третия си шатаут за годината, а Истън Коуан удължава точковата си серия до 25 мача, докато Лондон Найтс победиха Фронтенакс 5-0 на 24 февруари в Кингстън, Онтарио.

Cowan вече изравни Сергей Костицин за най-дългата серия от точки на играч от Лондон, датираща от сезон 1997-98, когато статистиката за головите серии започна да се записва от OHL.

Сойър Бултън се завърна в състава на Лондон, след като изтърпя наказание от два мача за получаване на подстрекателска дузпа в последните пет минути на мача и вкара с третия си гол за годината. Бултън плъзна шайба под вратаря на Кингстън Мейсън Вакари при 2:51 0f първия период. Сам Дикинсън удължи поредицата си от точки до девет игри с асистенция за гол на Бултън.

След това Дикинсън помогна за втория гол на Найтс при 2:41 оставащи в първите 20 минути. Дикинсън получи шайба на Каспер Халтунен от лявата страна на зоната на Фронтенакс и Халтунен пусна перфектен пас към дясната страна на мрежата на Кингстън, където Оливър Бонк чукна зад Вакари, за да направи 2-0 в Лондон.

Отборите се задържаха без гол през втория период, но Найтс пробиха отново през третия за три голове.

Вземете последните национални новини. Изпраща се на вашия имейл, всеки ден.

Сам О'Райли вкара 26-ия гол за Лондон от играчи за годината, когато Руслан Газизов се настани отстрани на вратата, където О'Райли вдигна при 16-ия си гол за сезона, за да изведе Лондон напред с 3-0.

Денвър Барки стреля с ръка от напречната греда и вкара 29-ия си гол за годината, след което Барки и Газизов настроиха Коуън да удължи точковата серия на Коуан до 25 мача с 8:29 до края на мача попадението.

Газизов завърши мача с две асистенции.

Найтс надиграха Фронтенакс с 30-18.

Победата беше 20-ата за Лондон като гост през 2023-24.

Сега Найтс водят пред Saginaw Spirit с четири точки за първо място в класирането на OHL, след като North Bay победи Spirit с 6-3.

И двата отбора имат по 12 мачове, оставащи в редовния сезон.

Клубът с 40 победи

Найтс постигнаха 40 победи в сезон за 16-и път от 2000 г. насам. Това ще звучи като много, но в сравнение с останалата част от Хокейната лига на Онтарио, това поставя Лондон в различна стратосфера. Най-близките отбори до Найтс в списъка с 40 победи са Бари Колтс и Кичънър Рейнджърс и всеки от тях е постигнал целта девет пъти от 2000 г. насам.

В същата рамка Лондон спечели 50 мача през сезон пет отделни пъти и стигна до една победа от 60 победи през 2004-05 г., когато Отборът на века спечели 59.

Следва

Найтс се отправят към Отава, за да се изправят срещу 67's в 15:00 часа, на 24 февруари.

Клубовете се срещнаха веднъж тази година на 27 октомври в Budweiser Gardens, когато Easton Cowan взе подаване от MaxMcCue в продълженията и постави победителя в играта след Collin MacKenzie на край на вечерта с три точки.

Покриването ще започне в 14:30 ч. на 980 CFPL, на www.980cfpl.ca и в приложението Radioplayer Canada.