Коул Палмър насочен към Брайтън, докато Челси се приближава към европейската квалификация
Breaking News | 2024-05-15 | 23:25:05

Коул Палмър помогна на Челси да се приближи една крачка до европейската квалификация, като отбеляза своя 22-ри гол във Висшата лига за сезона при пулсираща победа с 2-1 срещу Брайтън.

Нападателят на Англия, който беше набелязан от Чайките, преди да се присъедини към сините от Манчестър Сити миналото лято, се заведе у дома в страхотно откриване в 34-та минута на Amex Stadium.

Резервата Кристофър Нкунку осигури четвъртата поредна победа на клуба от западен Лондон в лигата, за да наруши опитите на Брайтън за класиране в горната част.

Позитивната вечер за гостите беше леко помрачена от другия заместник Рийс Джеймс, който получи късен червен картон за ритане срещу Жоао Педро, преди Дани Уелбек да поиска утеха в добавеното време.

Брайтън, който замени капитана Луис Дънк на полувремето, също нацели напречната греда чрез Педро, докато Саймън Адингра удари греда преди Уелбек гол и се почувствах огорчен от отмяната на сериозната дузпа при резултат 1-0.

Посетителите на Маурисио Почетино по-рано видяха отмяна на награда за точен удар след намеса на VAR в изпълнено с инциденти състезание.

p>

След трудното начало на мандата си, аржентинският треньор сега видя как неговият възраждащ се отбор събира 32 точки през 2024 г., за да донесе континенталния футбол на близко разстояние до последния ден.

Последното пътуване на Челси за Съсекс беше смиряващо поражение с 4-1 през октомври 2022 г., когато бившият шеф Греъм Потър беше избран за ролята на злодея в пантомимата при първото му завръщане в Брайтън.

Бившата двойка на Чайките Марк Кукурела и Мойсес Кайседо споделиха тази роля в този случай в мач, който придоби допълнително предимство поради поредицата от персонал и играчи, които смениха южното крайбрежие със Стамфорд Бридж.

Левият защитник Кукурела привлече още повече гнева на трибуните, като извърши три ранни фаула без получи жълт картон и след това спечели дузпа в 16-та минута.

Реферът Майкъл Солсбъри веднага посочи точката, след като испанският ляв защитник падна в наказателното поле от 18 ярда, но за радост на феновете на домакините промени решението за преразглеждане, тъй като повторенията показаха, че нападателят на Брайтън Факундо Буонаноте спечели топката.

Сред неспокойната атмосфера и неистовия старт, Челси създаде по-добри отваряния.

Вратарят на Албиона Барт Вербрюген вече беше спасил от Нони Мадуеке и Палмър, когато той направи грабващо окото спасяване, за да откаже отразеното, потапящо усилие на Мало Густо в 26-ата минута.

Сините надлежно излязоха напред 11 минути преди почивката.

Кукурела, който продължаваше да бъде подиграван, беше пряко замесен, отрязвайки топката отляво, за да може прегърбващият се Палмър да насочи прекрасен заобикалящ удар с глава в далечния ъгъл.

Старши треньорът на Albion Роберто Де Зерби е решен да завърши един труден сезон на неуспехи от контузии и футболна Лига Европа с място в топ 10.

Адингра беше най-близо до домакините в началната фаза, като стреля с малко в 10-ата минута в края на плавно движение на отбора отзад напред.

Челси, който беше принуден да замени контузения Михайло Мудрик с Нкунку, можеше лесно да създаде преднина от два гола на полувремето.

Николас Джаксън беше наказан за блъскане на Тарик Лампти, след като засече с глава центриране на Беноа Бадиашиле отдясно, преди да насочи центриране на Палмър от наказателното поле от шест ярда в четвъртата от деветте добавени минути.

И все пак сините бяха късметлия да се измъкне минути по-късно, когато мощният удар с глава на Педро се отби в напречната греда след подаването на Лампти.

След като капитанът на чайките Дънк не успя да се появи отново за втория период, Челси въздъхна още веднъж с облекчение.

Френският защитник Густо избяга от наказание, тъй като изглеждаше, че събори Адингра в зоната, докато Паскал Грос по-късно някак си проби от близко разстояние.

Изравняването изглеждаше изключително вероятно, но Брайтън беше ударен в 64-ата минута.

Мадуеке пусна Густо отдясно и той върна топката, за да може Нкунку спокойно да вкара първия си гол от януари насам от дузпа.

Вечерта на Брайтън можеше да стане по-лоша след 10 минути от време, но вратарят Вербрюген се измъкна с жълт картон, след като избяга от наказателното поле и повали връхлитащия Джаксън.

Защитникът на Челси Джеймс – в 69-ата минута за едва второто си участие от декември по време на измъчван от контузия сезон – не получи такова отсрочка две минути преди края.

Английският национал бутна шиповете си в Педро, след като беше повален на пода и след поредната проверка на VAR, беше изгонен за втори път този мандат.

След това Адингра стреля от воле срещу левия прав, преди Уелбек да вкара ниско центриране на Педро в седмата минута на добавеното време, за да увеличи за кратко напрежението.