Коул Палмър отбелязва два гола след 99 минути, за да осигури на Челси драматична победа с 4-3 над Манчестър Юнайтед
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-04-05 | 09:40:19

Това беше късно шоу, а след това и някои от Коул Палмър, когато 21-годишният нападател изведе Челси до драматична победа с 4-3 във Висшата лига над Манчестър Юнайтед на Стамфорд Бридж в четвъртък.

Тъй като Юнайтед имаше гол предимство в началото на 10-ата минута на допълнителното време, Челси получи късна дузпа, след като защитникът на Юнайтед Диого Далот фаулира крилото Нони Мадуеке.

Палмър хладнокръвно се засили, за да изравни, преди отразеният му удар две минути по-късно да донесе на Челси вълнуваща победа и да зашемети Юнайтед.

Според Opta Манчестър Юнайтед е поставил рекорд за задържане на последната преднина в мач от Висшата лига и все още губи; мачът водеше с 3-2 след 99 минути и 17 секунди, само за да го изхвърли.

Двата късни гола завършиха с хеттрик за Палмър и предизвикаха бурни празненства на Челси, като треньорите – включително мениджърът Маурисио Почетино – и резервите тичаха на терена в ликуване.

Това е история в процес на развитие и ще бъде актуализирана.

Източник: cnn.com