Коули Удроу извади късен изравнителен гол за Лутън в Кристъл Палас
Breaking News | 2024-03-09 | 20:40:48

Резервата Коули Удроу извади изравнителен гол в последните секунди на добавеното време, когато Лутън завърши наравно 1-1 в Кристъл Палас, за да донесе на Хейтърите решаваща точка в битката им за изпадане.

Ранното откриване на Жан-Филип Матета в Селхърст Парк изглеждаше победител, докато Удроу не се обърна, разширявайки водещата класация на Eagles във Висшата лига на късни голове, допуснати в процеса.

Слънчево. Сингх Гил влезе в историята като първият британски южноазиатец, който ръководи мач от Висшата лига, и беше забелязан да раздава автографи, докато чакаше в тунела преди второто полувреме.

Резултатът привлича Лутън на три точки от безопасността , докато Палас ще съжалява за огромна пропусната възможност да осигурят повече място за дишане между себе си и зоната за падане.

Вземането на решения на Синг Гил беше подложено на изпитание рано, когато Палас протестира за това, което смятаха за хандбална топка Теден Менги , но бившият служител на затвора – който идва от съдийско семейство – махна да продължи.

Най-ярката магия на Лутън в първия период дойде, когато Хетърс спечелиха ранен корнер и Палас успя да изчисти само наполовина , топката се движи около 18-ярдовото поле, където Лутън се приближи най-близо чрез кимване на Рос Баркли, който се нуждаеше от лечение за кървене от носа след сблъсъка с Джоел Уорд.

Матета направи опит на Томас Камински по време на първият реален пробив на домакините в последната третина на Лутън, малко преди Eagles да поведат в 11-та минута чрез французина.

Петият гол в лигата на Матета за кампанията последва добра работа от подписването на Даниел Муньос през януари, който успя да се хване за хлабавото задно подаване на Алфи Даути и да намери своя съотборник точно в наказателното поле от шест ярда, където той откри резултата с удар назад.

Хетърите имаха шепа шансове да отговорят, но Eagles бяха тези, които оказаха по-голям натиск, тъй като Уорд, Джеферсън Лерма и Матета погрешно насочиха усилията си.

Сингх Гил издаде първия си картон във Висшата лига на Иса Каборе, който победи Лерма с безразсъдно предизвикателство в 27-ата минута и показа втория си жълт на Еберечи Езе за дърпане на фланелката на Рийс Бърк.

Палас, който успя да запази намиращия се във форма Карлтън Морис тих през първото полувреме, имаше шанс да удвоиха преднината си преди почивката, когато още един заден пас – този път от Рийс Бърк – позволи на Матета да се хвърли и да заобиколи Камински, но той се оказа под твърде тесен ъгъл и стреля в страничната мрежа.

Eze. заплашваха два пъти преди края на часа, докато най-добрият ранен шанс на Лутън след почивката дойде чрез Чиедози Огбене, който насочи удар с глава встрани от лявата греда на Сам Джонстън от шест ярда.

Морис най-накрая успя да пропусне, насочвайки остър удар от воле право към Джонстън, преди Дайки Хашиока да изпрати усилието си над гредата.

Въпреки това това беше окуражаващо заклинание за Хетърс, които влязоха в следобеда, отбелязвайки повече голове през последните 15 минути от всеки отбор от Висшата лига без Ливърпул, Манчестър Сити и Арсенал – докато орлите допуснаха най-много през същия период.

И все пак орлите бяха тези, които имаха първия голям шанс в последните 10 минути от нормалното време чрез дръзко усилие от Езе, който изстреля топката от вътрешността на централния кръг, която разбъркващият се Камински не можа да спре, но за негово облекчение прескочи гредата.

По-голямата част от положенията в шест минути добавено време бяха изчерпани начинът на домакините – включително усилие за отрязване на напречната греда от Odsonne Edouard – но Удроу направи своето отчитане, когато насочи изпълнението на бившия Eagle Andros Townsend, за да зашемети Selhurst Park.