Кой е Уили Камбвала? Младежът на Манчестър Юнайтед бе хвърлен в сблъсъка с Ливърпул само за втори старт
The Mirror | 2024-04-07 | 15:46:19

Уили Камбвала получи втори старт за Манчестър Юнайтед за техния хитов сблъсък от Висшата лига срещу Ливърпул.

19-годишният играч ще започне заедно с Хари Магуайър в централната защита на "Олд Трафорд", след като Рафаел Варан и Джони Еванс получиха контузии по време на загубата им с 4-3 от Челси в четвъртък. Обърканото дуо добави към защитните неволи на Ерик тен Хаг, като Лисандро Мартинез и Виктор Линделоф все още са аут.

С тези четирима централни защитници, които са наранени, Ten Hag даде шанс на Kambwala да впечатли на най-голямата сцена, докато Червените дяволи се опитват да се върнат към победите. Това ще бъде негово осмо участие в Юнайтед и втори титуляр при старшите, след като направи пълен дебют при загубата с 2-0 срещу Уест Хем през декември.

Говорейки, след като се поклони на защитника, Ten Hag каза: „Мисля, че представянето му беше много стабилно. Виждате, че има много светло бъдеще. Разбира се, той трябва да работи върху себе си, но можете виждаме потенциала му и мисля, че сме много доволни от представянето му."

Относно потенциала си да се развие в централен защитник от най-високо ниво, босът на Юнайтед добави: „Както видяхме в този мач, мисля, че видяхме много умения за модерен централен защитник и както казах, Много съм доволен от представянето му.“

Камбвала, който беше капитан на Франция на ниво под 16 години, е в клуба малко повече от три години, след като Юнайтед победи Ливърпул в надпреварата да го подпише от Сошо. Той премина през ранговете на Under 18s и Under 21s и бе титуляр във всеки от техните шест мача от Младежката лига на УЕФА по-рано този сезон.

След като изигра 84 минути при дебюта си за първия отбор на Юнайтед в Уест Хем, Камбвала влезе в игра за последните няколко минути при победата с 3-2 над Астън Вила на Boxing Day. Оттогава той влизаше и излизаше от състава на Юнайтед за мачовете, но игра на пейката срещу Манчестър Сити миналия месец.

Тъй като Варан и Евънс трябваше да бъдат заменени поради контузия в четвъртък, Камвала беше хвърлен в светлината на прожекторите с равенство 2-2 на Юнайтед. След това Червените дяволи поведоха чрез Алехандро Гарначо, но се сринаха и допуснаха два гола в добавеното време, за да загубят мача с 4-3.

Въпреки че краят беше болезнен за Камбвала и Юнайтед, защитникът на ДР Конго не сгреши много и сега ще има желание да впечатли отново при първия си старт у дома. Очаква се той да започне в задна четворка с Аарон Уан-Бисака отляво и Диого Далот като десен бек.

Междувременно Маркъс Рашфорд се завръща в титулярните 11, след като отпадна срещу Челси. Той ще се нареди заедно с Гарначо и Расмус Хойлунд в предна тройка с Каземиро, Коби Майноо и Бруно Фернандес като три халфове. Андре Онана ще запази мястото си на номер 1.

Юнайтед взеха само една точка от последните си шест и заемат шесто място в таблицата, влизайки в този следобед. Може би това е мач, който трябва да спечели за отбора на Ten Hag, ако все още искат да завършат в Шампионската лига. Те изостават с 12 точки от четвъртия Астън Вила с два мача в ръка.

и получавате ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия